Сіль. Фахівці попереджають, що у любителів солоного відбувається накопичення в організмі хлору, що є канцерогеном. Постійне пересаліванія їжі підвищує ризик раку органів травної системи.
Їжа з скоринкою. У скоринці при смаженні утворюється один з найпотужніших харчових канцерогенів - акриламід. У будь-якому маслі при тривалому нагріванні утворюються канцерогенні речовини, тому використовувати його вдруге для приготування їжі не можна.
Продукти з підсилювачем смаку. Читайте уважно етикетку! До числа умовних канцерогенів відноситься один з найпопулярніших підсилювачів смаку - глютамат натрію.
Майонез. Часто на виробництві при виготовленні майонезу використовуються транс-ізомери жирних кислот. На етикетці транс-жири ховаються за словом «гідровані» або «гідрогенізовані». Трансізомери погано метаболізуються в організмі людини і виводяться у жінок через молочні залози, а у чоловіків - через залози внутрішньої секреції. Це веде до ризику виникнення раку грудей у жінок і раку простати у чоловіків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Поради лікарів, які допоможуть попередити рак Солодощі. Швидкі вуглеводи, якими вони насичені, порушують процес травлення і обмін речовин. При постійному зловживанні вони можуть спровокувати рак товстої кишки.
Копчені продукти. У процесі копчення виділяється хімічний канцероген - поліциклічний вуглеводень бензопірен, який погано виводиться з організму і має властивість накопичуватися.
Горіхи. Неякісний арахіс може містити в собі сліди грибка, що знаходиться в землі і що виділяє найсильніший природний токсин афлатоксин. Досліди показали, що цей канцероген може викликати рак печінки.