Вчені, що вивчають механізми, що лежать в основі глухоти, виявили один ген, який, за їхніми словами, є типом головного перемикача для диференціації клітин, що відкриває нові можливості для відновлення слуху
Знайдено новий підхід лікування глухоти
Дослідження зосереджено на волоскових клітинах вуха, які є сенсорними клітинами, що вистилають внутрішнє вухо і мають фундаментальне значення для нашого почуття слуху. Загибель цих клітин у результаті старіння та стресів, таких як надмірний шум, призводить до незворотного погіршення слуху, тому волоскові клітини є ключовим об'єктом уваги вчених, які займаються розробкою регенеративних методів лікування.
У центрі дослідження - різні ролі внутрішніх та зовнішніх волоскових клітин у розвитку слуху, а також ген, який диктує створення одних клітин над іншими. Зовнішні клітини волосків розвиваються в ембріоні і не розмножуються. У вусі вони розширюються і стискуються під час зустрічі зі звуковими хвилями, посилюючи звук для внутрішніх волоскових клітин, які передають коливання нейронам до створення те, що ми сприймаємо як звук.
Проводячи експерименти на мишах, вчені дійшли висновку, що, за їхніми словами, є головним регулятором диференціації внутрішніх та зовнішніх волоскових клітин. Назвавши його TBX2, команда виявила, що при експресії цього гена клітини вушного волосся стають клітинами внутрішнього волосся, а при блокуванні гена вони стають клітинами зовнішнього волосся.
"Наша знахідка дає нам перший чіткий клітинний перемикач для створення одного типу на противагу іншому", - сказали автори дослідження. Це дасть нам раніше недоступний інструмент для створення внутрішньої або зовнішньої волоскової клітини. Ми подолали серйозну перешкоду”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою