Постійні суворі харчові обмеження при гастриті – надмірний захід і потреби в цьому немає.
Дієта та гастрит
Багато пацієнтів з гастритом довічно дотримуються вкрай суворої дієти і відмовляються, наприклад, від сирих овочів і фруктів.
Необхідність постійної дієти під час гастриту – це міф. Необхідність у дієтичних обмеженнях виправдана лише у ситуації загострення хвороби. Постійно суворий раціон веде до нестачі корисних поживних речовин, вітамінів. У період ремісії, коли загострення немає, дієтичні винятки надмірні.
Чому виникає гастрит? Відсутність супів у раціоні не призводить до гастриту. Основна причина – інфікування бактерією Хелікобактер пілорі (Helicobacter pylori), яка легко пристосовується до кислотного середовища шлунка та провокує запалення його стінок. Зараження бактерією відбувається через побутові предмети (посуд), предмети гігієни (зубні щітки), поцілунки.
Як виявляється гастрит? З ним часто асоціюють біль у животі. Насправді гастриту властивий безсимптомний розвиток, а неприємні симптоми можуть виникати лише за обставин загострення. Виявити його допомагають не зовнішні симптоми, а аналіз тканин стінки шлунка, який отримують при гастроскопії.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою