До воістину дивних результатів прийшли дослідники з Італії. Виявляється, при пробіжках спиною вперед відбувається тренування самих різних груп м'язів, що в цілому набагато більш корисно і ефективно, ніж біг в традиційному стилі. Крім того, при здійсненні подібного бігу людиною витрачається більше енергії приблизно на 30 відсотків, однак вплив на стопу та суглоби колін при цьому набагато нижчий.
Тренуйтесь корисно
Джованні Кавані, один з міланських вчених, які очолювали проведення дослідження, зазначив, що подібний розподіл навантажень вкрай значимий для страждаючих різними захворюваннями суглобів. До цієї ж категорії належать люди в похилому віці. Застосування повільних пробіжок «задом наперед» для даної категорії благотворно позначиться на здоров'ї, не призводячи при цьому до якихось побічних ефектів.
Вельми важливо значення бігу спиною вперед і для розвитку вестибулярного апарату і розвитку координуючих здібностей. Зокрема, подібні вправи вкрай позитивно можуть впливати на ранніх стадіях хвороби Паркінсона. Крім цього, даний тип бігових навантажень досить корисний для розвитку опорно-рухової частини, оскільки навантаженню піддаються ті групи м'язів, які при класичному бігу задіяні в мінімальному ступені або не беруть участь зовсім.
Існує навіть світовий рекорд на час подолання п'ятикілометрової дистанції бігом спиною вперед. Він становить значну цифру в 19 хвилин і 31 секунду. Укластися в подібний результат на даному відрізку непросто навіть звичайному бігунові.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Слабкі місця організму дитини за знаком зодіаку
Яка їжа стимулює ріст дитини?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою