«Вакуум в животі» - правильна техніка
Вправу «вакуум в животі» необхідно виконувати як лежачи, так і стоячи або нахилившись вперед. Враховуючи те, що це в першу чергу зміцнювальна вправа, виконувати її потрібно якомога частіше, або як мінімум 5 разів на тиждень.
Ви повинні звикнути до того, що поперечні м'язи живота повинні бути постійно напружені, - буквально через кілька тижнів вони увійдуть в тонус, і вам більше не доведеться докладати зусиль, щоб це контролювати.
1. Початкове положення - лежачи на спині, руки вздовж тіла, зігнуті в колінах ноги стоять на підлозі, м'язи розслаблені. Повільно видихніть, поступово звільняючи легені від повітря, не напружуючи при цьому ніяких м'язів тіла.
2. Звільнивши легені від повітря, почніть напружувати м'язи живота, намагаючись втягнути його якомога сильніше. Дихання при цьому зупинено. У нижній точці зафіксуйте положення живота на 10-15 секунд, потім зробіть маленький вдих, продовжуючи втягувати живіт.
3. Зробивши маленький вдих, не поспішайте розслабляти живіт - напружте м'язи живота і замріть ще на 10-15 секунд, потім знову втягніть живіт, зберігаючи при цьому напругу м'язів преса. Якщо вам складно затримувати дихання, робіть маленькі вдихи.
4. Видихніть, розслабте живіт, зробіть кілька вільних вдихів-видихів, потім знову звільніть легені від повітря, і втягніть живіт якомога сильніше. Втягнувши, постарайтеся напружити м'язи живота, а потім виштовхніть живіт вгору, не вдихаючи при цьому.