Поперековий відділ хребта - одне з найслабших місць організму. Через довге сидіння на робочому місці поперек часто нагадує про себе болями і неприємними відчуттями. Давай розглянемо вправи, які допоможуть сформувати і зміцнити м'язовий корсет попереку, а також позбутися від болю в спині.
Деякі пози йоги корисні для спини
"Присідання"
Стопи разом. Згинай ноги в колінах, так щоб лінія стегна була паралельно підлозі. М'язами живота підіжми черевну порожнину ближче до хребта і притисни ребра до стегон. Намагайся зробити легкий прогин у попереку.
При цьому обличчя повинне "дивитися" вниз. Верхівкою голови тягнися вперед, шию витягни. Руки поверни долонями всередину і тягни вперед, утримуючи їх якомога вище. Відстань між долонями повинна дорівнювати ширині плечей. У такому положенні зроби видих, потім вдих і видих.
"Гірка або собака вниз головою"
Долоні постав на підлогу. Центри долонь повинні бути щільно притиснуті до землі, а пальці злегка розставлені в сторони. Стопи встанови паралельно. Відстань між ними повинна дорівнювати ширині тазу, а між долонями - ширині плечей. Спочатку згинай ноги в колінах і намагайся "сформувати" прогин в області попереку. Спину тримай рівно, без округлень хребетного стовпа і прогинів в плечових суглобах. При цьому п'яти повинні відриватися від підлоги.
Потім починай випрямляти коліна, зберігаючи при цьому рівну спину з легким прогином у поперековому відділі хребта. Коли відчуєш, що тіло знаходиться в стійкому положенні, а сухожилля і м'язи задньої поверхні ніг досить розтягнулися, притискають п'яти до підлоги. Голова повинна "дивитися" вниз. Шию розслаб, живіт підтягни. Зроби видих, після чого вдих і видих.
На замітку
При виконанні всіх вправ плавне і спокійне дихання через ніс. Кінчик язика замкнутий на пыднебінні. Рухи повинні бути плавними.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 грубі помилки, які руйнують авторитет мами в очах дитини