Міф №1. Часто перекушувати шкідливо.Важливо правильно складати свій раціон харчування. Якщо ви обідаєте в полудень, а вечеряєте ближче до півночі, то корисніше для здоров'я в цей проміжок з'їсти що-небудь ще. Наприклад, фрукти або горіхи.
Міф №2. Свіжі фрукти корисніше заморожених.У магазинах продаються, як правило, фрукти, які пройшли довгий шлях від збору врожаю до прилавка. А за цей час вони могли не раз піддаватися перепадам температури і втратити частину вітамінів. Навпаки, заморожені продукти піддаються заморожуванню при низьких температурах, від чого більша частина корисних речовин і смакових якостей зберігається.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти для бездоганної фігуриМіф №3. В декофеїнізованої кави немає кофеїну.Декофеїнізована кава може містити до 32 мг кофеїну на чашку. Зазначена кількість, звичайно, менша ніж в звичайній каві, але все одно завдає шкоди людям, у яких є порушення в роботі організму: аритмія, гастрит, виразка, безсоння.
Міф №4. Від картоплі і макаронів товстіють.Ні в макаронах, ні в картоплі немає жирів. Такі страви стають небезпечними тільки тоді, коли їх готують з використанням калорійних соусів і рослинного масла. Крім того, макарони з твердих сортів пшениці навіть корисні.
Міф №5. Чорний хліб корисніше, ніж білий.Темний колір хліба зовсім не означає, що він багатий клітковиною і корисніше, ніж білий. Коричневий відтінок може додати харчовий барвник, а калорійність в обох випадках приблизно однакова. Набагато корисніше хліб, що містить злаки.
Міф №6. Доїдати потрібно все, що лежить на тарілці.Якщо відчуття насичення прийшло, а в тарілці ще лежить їжа, не треба гвалтувати свій організм і переїдати. Це може викликати лише неприємні відчуття в шлунку.
Міф №7. Солодке - тільки на десерт.
Після ситної їжі процес перетравлення їжі займає тривалий час, тому десерт може надовго застрягти в шлунку. Краще їсти солодке в проміжках між основними прийомами їжі.
Міф №8. Від вершкового масла можна поправитися, а від рослинного немає.
Калорійність рослинного масла вище, ніж калорійність вершкового. Якщо у вершковому маслі міститься невелика кількість води і білка, то в рослинному - виключно жири. Правда рослинне масло не містить холестерину, а тому корисне для судин.
ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Як правильно вживати вітамін С