Взагалі, причин постійно втоми (іноді навіть синдрому хронічної втоми) багато. Найбільш банальна - невміння повноцінно відпочивати на всіх рівнях: розуму, душі, тіла. Але іноді харчування приносить більше шкоди, ніж недосип. Детальніше читайте у "Країні Здоров'я".
Харчуйтеся правильно!
1. Тривалі паузи між прийомами їжі Ідеальний варіант - їсти кожні три години, продумавши, що і як. Перекушувати чим-небудь - не варіант. Але варто пам'ятати: якщо між прийомами їжі проходить більше ніж 3 години, організм відчуває стрес.
Чим більше часу голодують клітини, тим більше сил витрачається на підтримання його в нормальному стані.
Один із способів захисту «сплячий режим». Коли ми раптом розуміємо, що сил немає, сонливість заважає концентрації, а важливі завдання чомусь вирішуються дуже повільно.
Якщо ж через два з половиною години після основних прийомів їжі (крім вечері) перекусити чимось корисним (злакові батончики, каші, салати - будь-які складні вуглеводи і білок), то сил буде більше.
Виняток - час з 15 до 17 вечора. У цей час - коли в багатьох країнах сієста - сонливість і тимчасовий занепад сил знаком всім. І навіть кава - не дає звичного ефекту. Медики називають ці дві години «мертвою зоною». Звичайно, піти додому спати ми не можемо. Але краще на цей час не планувати надто багато важливих справ.
2. Багато цукру Бажання втамувати голод солодким - не дуже хороша ідея. Стриби рівня глюкози призводять до перевитрати енергії. Спочатку її дуже багато, потім - різкий і швидкий спад і втома. Небажано їсти прості вуглеводи з високою калорійністю. Це призводить до втоми і втрати сил.
3. Занадто мало білка Відмова від великої кількості вуглеводів може переноситься нормально, якщо в раціоні багато білка. Сніданок обов'язково повинен містити білок, якщо ви не їсте складних вуглеводів. Одні тільки фрукти і овочі є сумнівним джерел енергії. Добре на сніданок необхідно з'їдати два яйця, можна, яєчню без жовтка. Дуже важливо збільшити кількість білка, якщо ви займаєтеся спортом. Без нього виростити нормальні м'язи, бути здоровими і сильними, невтомними - неможливо.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Бобові для прикорму дітей
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?