Найефективнішою квасоля є в наступних випадках:
Холестерин: регулярне вживання квасолі - хороший спосіб підтримувати нормальний рівень холестерину. Експеримент, проведений в США, продемонстрований, що щоденне вживання 120 г квасолі впродовж трьох тижнів покращує цей показник на 10%.
Можлива причина такої дії - вміст у квасолі харчових волокон (15,2%), які вимивають холестерин і його попередників (жовчні солі) з кишечника і готують їх виведення з калом.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чорна квасоля покращує здоров'я кишечникаЗапори і захворювання товстої кишки: високий вміст в квасолі целюлозних волокон (20% від маси) робить її ефективним засобом в боротьбі з запорами, а також в запобіганні дивертикулітів і злоякісних пухлин товстої і прямої кишки.
Гіпертонія: Квасоля ідеальна для вживання людьми з високим артеріальним тиском (гіпертонією), оскільки в ній міститься мало натрію і багато калію.
Анемія і період одужання: квасоля містить понад 10,4 мг / 100 г заліза, більше, ніж в м'ясі або шпинаті (обидва продукти містять приблизно 3 мг / 100 г). Це робить її ідеальною їжею для пацієнтів, які страждають від анемії і нестачі поживних речовин.
Ще фітотерапевти дали загальні пояснення щодо приготування і вживання квасолі.
Варену квасолю використовують у великій кількості страв. Її не можна їсти сирою. Квасолю краще варити у м'якій воді (з низьким вмістом кальцію). Найкраще замочити квасолю в холодній воді за кілька годин до її приготування.