Молочна кислота і клітковина квашеної капусти покращують мікрофлору і допомагають відновити здоровий баланс корисних бактерій в кишечнику, таким чином нормалізують роботу шлунково-кишкового тракту. Це важливо для підтримки нормальної роботи імунної системи.
Містить капуста мінерали: кальцій, магній, залізо, калій. Варто згадати про відносно високий вміст сірки - елемента, який позитивно впливає на зовнішній вигляд волосся, шкіри та нігтів. Дослідження показали, що ізотіоціанати, утворені в процесі ферментації капусти допомагають знизити ризик розвитку новоутворень. Високий вміст у капусті фітостеролів допомагає зменшити концентрацію холестерину і покращує його виведення з організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Морська капуста покращить роботу печінкиКвашені продукти не потрібно плутати з маринованими, які готують з додаванням оцту і пастеризують. При такому приготуванні вони втрачають свою користь. Якщо солона капуста готова вже через 3 дні, то для приготування квашеної буде потрібно не менше тижня. І через тиждень це вже зовсім інший корисний ферментований продукт, здорова їжа! До того ж, низькокалорійна.
З обережністю слід вживати людям з підвищеною кислотністю, при панкреатиті, загостренні гастриту або виразки шлунка. Вміст клітковини і сірки в квашеній капусті призводить до підвищеного газоутворення, також може погіршити стан людей з хронічним колітом. Через солоності вона шкідлива при нирковій недостатності і підвищеному артеріальному тиску.
Слід пам'ятати, що всі квашені продукти містять багато солі, тому вживати їх у великій кількості не рекомендовано. Вони повинні бути частиною від денної кількості овочів. Це орієнтовно половина склянки (60-120 гр) квашених овочів (капусти) 1 раз на день. Краще їжте їх в першій половині дня і на обід. У холодну пору і навесні регулярно додавайте квашення в свій раціон.