Один з компонентів цукру, а саме глюкоза, є незамінним компонентом для роботи організму людини, зокрема, активної діяльності головного мозку. Потрібний для життєдіяльності компонент можна отримати не тільки з цукру, але і вживаючи каші або сухофрукти, що містять довгі вуглеводи, всмоктування яких відбувається повільно, не викликаючи різкого підвищення рівня глюкози в крові.
Відомо, що від цукру відмовляються в прагненні позбутися від надмірної ваги, але деякі люди не уявляють життя без солодощів, тому в якості аналога вибирають цукрозамінники, раніше рекомендовані тільки пацієнтам з цукровим діабетом. Вважається, що синтетичні або натуральні аналоги цукру розпадаються повільніше, через що не відбувається різкого стрибка рівня глюкози.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чим небезпечні цукрозамінники?Експерти ж кажуть, перш, ніж починати вживати цукрозамінники, потрібно розібратися, чим викликане бажання вживання солодкого. У разі, якщо залежність має фізіологічний характер, то аналоги не стануть панацеєю. У мозок надходить сигнал про прийом в їжу солодощів, але глюкоза в кров не надходить, тому людина незабаром знову відчує голод, а в разі неотримання необхідної дози організм перейде в режим економії і почне інтенсивно накопичувати вагу. Виходить, що "передозування" цукрозамінниками через залежність від солодкого може сприяти накопиченню кілограмів. Таким чином, всі люди, які худнуть повинні стежити за споживанням цього продукту.