Шеф-кухар пояснив, які частини рослин можна їсти, а також для чого і як це робиться
Кухар розповів, навіщо додавати в їжу бруньки дерев
Винен авітаміноз
Навесні багато людей відчувають гостре бажання збільшити частку свіжих овочів, фруктів і зелені в своєму раціоні харчування. Хочеться похрумтіти, відчути яскраву свіжість смаку, насолодитися кольором давно знайомих продуктів. І це абсолютно зрозуміло, запевняє шеф-кухар Андрій Колодяжний.
Причина зміни смакових переваг - нестача вітамінів. Вона утворилася в зимовий період, так як свіжих фруктів і овочів продається не так багато, та й купити їх можуть дозволити собі далеко не всі українці.
Одним із способів вирішення проблеми авітамінозу кухар пропонує включення в меню рослин. Вірніше, їх бруньок.
Що можна їсти?
За словами Колодяжного, їсти можна як бруньки дикорослих рослин, так і домашніх, з власної дачі. Вирушати за ними можна також в березові гаї, тополині посадки, в сади і полісадники.
Так, бруньки берези і тополі заповнять дефіцит вітаміну С. Але слід пам'ятати, що корисні для здоров'я будуть тільки зовсім молоді соковиті бруньки. І чим вони більші, тим більше в них накопичується природної гіркоти.
Як готувати?
Щоб приготувати яскравий весняний салат з бруньок дерев, їх слід ретельно вимити від пилу. Потім їх можна додати в страву сирими або обсмаженими в рослинному маслі. Для підсилення смаку можна також додати пряні трави, гриби і спеції.
Однак занадто часто їсти такі страви все-таки не варто, попередив кухар.
- У великій кількості будь-яка лікарська рослина завдає шкоди здоров'ю, - розповів Андрій Колодяжний.
Крім того, вирушаючи в найближчий ліс за провізією, слід пам'ятати, що збирати рослини (як і гриби) поблизу доріг не варто. У них вже накопичилися шкідливі речовини, які можуть стати каталізаторами небезпечних хвороб.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому не можна проколювати вуха дівчаткам до 14 років?
Поради батькам, як навчити дитину захищати себе від булінгу