У меню дитини можна додавати не всі продукти, її травлення ще недостатньо сформоване для дорослих страв. Але з часом організм вимагає вітамінів та мінералів. Одним із їхніх джерел стає зелень.
Свіжа зелень - це справжнє джерело амінокислот, антиоксидантів та ензимів, хлорофілу, фітонцидів (натуральні антибіотики).
Одним із перших, приблизно з 8 місяців, можна вводити в меню дитини кріп. Він покращує апетит, допомагає налагодити травлення. Проте дивіться на реакцію дитини, оскільки іноді кріп стає причиною слабкості та сонливості.
Петрушка - лідер з концентрації вітаміну С та кальцію. Обов'язково додавайте її до дитячого салату, коли дитині виповниться рік. Вона відрізняється сечогінними та антисептичними властивостями. Єдине протипоказання – хвороби нирок.
Справжній супер-фуд для дітей та дорослих - селера. Вводимо у меню з 9-10 місяців. Він містить органічний натрій, магній та залізо, калій, фосфор, покращує обмін речовин.
Найбагатше джерело корисних вітамінів і мінералів - шпинат, однак у деяких дітей на нього алергія, тому будьте уважні та обережні. Не вводіть у дитяче меню раніше 2 років.
Намагайтеся завжди використовувати лише молоду свіжу зелень. Перед вживанням замочуйте її на 15 хвилин у воді, розведеній содою або оцтом. Це допоможе нейтралізувати нітрати.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою