Якщо серед нас є любителі кави, то вам точно сподобається ця стаття.
кава
Основна діюча речовина кави - алкалоїд кофеїн, що міститься у великих кількостях не тільки в насінні кави, але і в чайному листі, і в горіхах кола. Його концентрація у каві може становити до 1500 мг/л. До корисних властивостей кофеїну відносяться:
- посилення позитивних умовних рефлексів; - збільшення рухової активності; - зниження втоми; - зняття сонливості; - підвищення фізичної та розумової активності; - завдяки посиленню вироблення серотоніну (гормону радості) він може виступати як прекрасний антидепресант.
Крім кофеїну, до складу кави входить значна кількість антиоксидантів (приблизно 1000 мг на чашку кави). А також до 30 різних органічних кислот, у тому числі кавова, яблучна, лимонна, оцтова і хлорогенна (володіє протипухлинною дією, має гіпоглікемічну, гепатопротекторну та гіпохолестеринемічну активність).
Ще один алкалоїд, що входить до складу кавових зерен, теофілін, у медицині застосовується для зняття спазмів у бронхах та посилення діурезу у випадках отруєнь та наявності інфекцій в організмі людини.
Здатності покращувати циркуляцію крові в дрібних судинах і зменшувати рівень холестерину в крові кава зобов'язана кафеолі, що входить до її складу.
Одна чашка кави може заповнити 20% добової фізіологічної потреби людини у вітаміні Р, необхідному для підтримки нормального стану кровоносних судин.
Варто лише пам'ятати, що вчені радять випивати ніяк не більше 6 чашок кави на день, бо тоді вже вона шкодить організму.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому так важливо вкладати дитину спати не пізніше 21:00?
Як зберегти романтику після народження дітей?
Смажені баклажани з помідорами і сиром
Домашній медівник з горіховим кремом: рецепт з дитинства