А ви полюбляєте пити томатний сік? Виявляється, що в цьому напої дуже багато користі.
Томати та томатний сік багаті на мінеральні речовини. У склянці соку міститься в середньому близько 15 % добової потреби в калії, 12 % – у міді, 5 % – у фосфорі, магнії, залізі та марганці. Вміст їх у зрілих плодах може бути у 2 рази вищим. А ось показник натрію у томатах не перевищує 10 мг на 100 мл. Більшість томатних соків промислового виробництва містять додану кухонну сіль (хлорид натрію) в кількості близько 0,5 г на 100 мл соку.
Вітаміни групи В (В1, В2, В6), що містяться в плодах, під впливом технологічних процесів та високої температури фактично повністю руйнуються. Трохи в соці є вітаміну С. Проте порція соку забезпечує приблизно 20 % добової потреби у вітаміні А. Важливою особливістю томатів є наявність у них антиоксидантів: лікопіну, каротиноїдів та токоферолів. З них на особливу увагу заслуговує лікопін.
Лікопін – унікальна речовина, один із найпотужніших антиоксидантів, що існують у природі. За структурою це каротиноїд, з якого будується В-каротин (попередник вітаміну А), яким томатний сік також багатий. Його кількість в одній склянці відповідає денній нормі споживання, що рекомендується, або навіть перевищує її. Причому вміст його в магазинному соку набагато вищий, ніж у томаті, лише знятому з грядки.
Вміст вітаміну Е в томатних соках можна порівняти з вмістом у свіжих томатах і відповідає 0,26-1,1 мг на 100 мл, причому немає значних відмінностей для соків, приготованих прямим віджиманням і відновлених. Середня кількість токоферолів, що містяться в 200-250 мл соку, відповідає 3-18% необхідного рівня споживання вітаміну для дорослого.
Тож тепер є чудовий привід налити собі склянку соку.