Капуста, шпинат, ріпа, брокколі, яйця - продукти, які містять лютеїн і зеаксантин. Ці речовини потужні антиоксиданти. Вони допомагають захистити сітківку від пошкоджень, гальмують розвиток катаракти та вікової макулярної дегенерації.
Апельсини - джерело вітаміну С, або аскорбінової кислоти. Також він міститься в персиках, полуниці, помідорах, червоному солодкому перці. Вітамін С допомагає підтримувати в нормі кровоносні судини очей і тим самим знизити ризик розвитку катаракти.
Арахіс - джерело
вітаміну Е, який захищає очі від шкідливої руйнуючої дії вільних радикалів. Він також може перешкоджати прогресуванню катаракти та вікової макулярної дегенерації. Де ще міститься вітамін Е? У мигдалі, фундуку, інших горіхах і насінні.
Квасоля дуже корисна для зору. У ній багато цинку - мінералу, який дуже важливий для здоров'я очей. Він сприяє транспорту і засвоєнню вітаміну А, також відповідального за гостроту зору. Ще цинком багаті устриці, морепродукти, яловичина, птиця і насіння гарбуза.
Лосось корисний для очей завдяки вмісту в ньому омега-3 жирних кислот, які захищають від багатьох хвороб. Нестача омега-3жірних кислот також нерідко викликає синдром «сухого» ока. Інші джерела корисних кислот: оселедець, скумбрія, сардини, волоські горіхи і лляне насіння.
Як доводять недавні дослідження,
дієта з низьким глікемічним індексом може допомогти знизити ризик вікової макулярної дегенерації на 8%. Щоб знизити глікемічний індекс, вживайте більше продуктів з цільного зерна, що містять клітковину: овес, коричневий рис, зерновий хліб і овочі.
Чи добре ви бачите вночі? Якщо ні, то вживання в їжу абрикос допоможе впоратися з цією проблемою. Вони містять бета-каротин і каротиноїди, які є попередниками вітаміну А. Ці сполуки допомагають очам краще бачити в темряві, а також гальмувати розвиток катаракти.