Фолієва кислота є життєво необхідним вітаміном. Дозування фолієвої кислоти залежить від того, з якою метою її приймають. При прийомі з лікувальною метою добова доза цього вітаміну в рази більше, ніж при прийомі з профілактичною метою. Призначає фолієву кислоту завжди лікар.
Дефіцит фолієвої кислоти може збільшувати прояви атеросклерозу, тому невеликі профілактичні дози (зазвичай це 200 мкг) цього вітаміну призначають для того, щоб попередити його ускладнення у вигляді порушення мозкового кровообігу (інсульту) та інфаркту міокарда.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Авітаміноз: як зрозуміти якого вітаміну не вистачаєФолієву кислоту призначають також при важких ураженнях тонкого кишечника, таке захворювання носить назву спру і проявляється проносами, болями в животі. Через ураження тонкого кишечника при цьому захворюванні порушується всмоктування фолієвої кислоти і вітаміну В12, в результаті чого може розвиватися фолієвої-і В12-дефіцитна анемія. У такому випадку одночасно призначаються обидва вітаміну в лікувальних дозах, які сприяють поліпшенню функції кишечника.
У складі комплексної терапії фолієва кислота може застосовуватися і при різних ураженнях печінки, наприклад, при алкогольному цирозі печінки. При цьому порушується перетворення фолієвої кислоти в її активну форму (тетрогідрофолат) в печінці. Одна фолієва кислота в цьому випадку не допоможе, необхідні лікарські препарати, що покращують функцію печінки.
У складі комплексної терапії фолієву кислоту призначають також при зниженні в крові лейкоцитів (особливо, зернистих, що відповідають за імунітет) і тромбоцитів. Це відбувається, наприклад, при застосуванні деяких лікарських препаратів (сульфаніламідів), при впливі на організм іонізуючого випромінювання, деяких хімічних речовин. У цьому випадку фолієва кислота призначається в лікувальних дозах як стимулятор кровотворення.