1. Консультація з лікарем. Дуже багато припускаються помилки, вважаючи цей пункт зайвим. Часто ми буваємо впевнені в тому, що всі вітаміни однаково корисні, і будь-який вітамінний препарат зміцнить організм і принесе користь. Це рне так. Організм людини має індивідуальні властивості, які треба мати на увазі, вибираючи вітамінний комплекс.
2. Склад препарату. Цей пункт набирає особливої ваги, якщо тобі не вдалося проконсультуватися з лікарем. Кожен вітамінний препарат супроводжується інструкцією-вкладишем із докладною інформацією про продукт. Обов'язково ознайомся з ним! Бажано, щоб до складу вітамінного комплексу входили не тільки вітаміни певних груп, а також мікроелементи й амінокислоти, які є матеріалом для синтезу білків в організмі (ферментів, імуноглобулінів).
3. Сумісність із іншими препаратами. Дуже часто ми приймаємо вітаміни разом з іншими медичними препаратами, забуваючи при цьому, що вітаміни також є ліками, які впливають на організм. Тому, якщо ви приймаєте будь-які препарати, слід звернути увагу на їхні основні складові й враховувати цей факт при виборі вітамінного комплексу, щоб уникнути можливого передозування.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП 5 вітамінів для красивої шкіри4. Дозування. Прийом будь-якого лікарського препарату повинен бути строго дозованим. Слід уважно читати інструкцію із застосування вітамінного комплексу, а за можливості також додатково проконсультуватися з лікарем.
5. Зовнішній вигляд і упаковка. Часто ми звертаємо увагу на упаковку препарату, але не приділяємо належної уваги зовнішньому вигляду самих ліків. Здебільшого вітамінні препарати покриті певним зовнішнім шаром – оболонкою, – до складу якої входять харчові барвники, що викликають алергійну реакцію. Тому завжди варто звертати увагу на препарати, на упаковці яких написано «гіпоалергенно».