Ваш раціон, насамперед, повинен бути збалансований та містити якнайбільше поживних речовин і, що найважливіше - включати в себе вітаміни усіх п'яти груп.
1. Вітаміни А та С. Вживайте побільше овочів та фруктів, яких так багато восени: капуста, буряк, морква, перець, редька, картопля, яблука та груші, цитрусові. При цьому варто зменшувати вживання мучних виробів, макаронів. У вашому раціоні щодня повинно бути не менше 400 гр овочів та фруктів, не враховуючи картоплю. Продукти із вмістом вітаміну С, зокрема цитрусові, допоможуть зміцнити ваш імунітет та ефективно боротись із осінніми простудами.
2. Вітамін В2 і А, кальцій. вітаміни групи В особливо корисні восени тим, що вони не накопичуються в тканинах організму, а також сприяють викиду гормонів стресу, що корисно позначається на нервовій системі. Ці вітаміни містяться в групі молочних продуктів, це кефір, молоко, ряжанка, сметана чи творог.
3. Вітамін Е, жирні кислоти. Обов'язково в свій раціон варто включити бобові, а також горіхи та соняшникове чи гарбузове насіння, проте зловживати ними не можна. Також корисними є курага та ізюм. Вітамін Е має корисний вплив на стан шкіри та волосся, які часто страждають від сильних вітрів та осіннього холоду.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП 9 найкорисніших осінніх продуктів4. Вітаміни А та D. Всі ми любимо перекушувати на ходу бутербродами з ковбасою, проте восени (втім як і в інші пори року) їх краще замінити на м'ясо птиці, рибу чи морепродукти, або так звані субпродукти (наприклад, печінка).
5. Білок. Серед інших продуктів першість по вмісту білка займають яйця, ікра та гриби. Проте зловживати цими продуктами не варто. Яйця, скажімо,
містять багато холестерину, тому не можна вживати більше. ніж 4-5 яєць в тиждень.