Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


7 здорових продуктів, які можуть зробити вас товстими

11:00, 23 Жов 2016 · Категорія: Харчування · Переглядів 1648 · 

«Раз в цьому йогурті низький вміст жиру, значить його можна з'їсти багато і я при цьому не поправлюсь!» - Як часто ви так думаєте? Насправді ця думка може бути як раз тією помилкою, через яку вам не вдається позбутися від зайвих кілограмів останні кілька місяців. Знежирені йогурти і ще 6 здорових продуктів, які можуть зробити вас повними.


Їжте в міру

Їжте в міру



Коли ми захоплюємося дієтами і здоровим харчуванням взагалі, забуваємо про те, що навіть вітаміни у великій кількості можуть бути отрутою. Навіть вода, якщо ви вип'єте її 8-10 літрів в день (в залежності від ваших фізичних габаритів), може стати смертельним напоєм.

Мій тренер з фітнесу в нашій розмові про здорове харчування якось сказав, що деякі люди завжди перевіряють жирність, наприклад, молочних і кисломолочних продуктів, і коли переконуються, що жирність 0,00%, починають із захватом поглинати кефіри-сирки в будь-якій кількості. Але при цьому вони забувають, що жирність - це одне, а калорійність - це вже зовсім інше. У підсумку виходить замкнуте коло: люди їдять начебто корисне, але, при цьому, головну свою мету - схуднути - вони так і не виконують.

І таких пасток дуже багато. Звичайно, якщо ви будете їсти багато капусти, ви навряд чи розтовстієте (але заробите проблеми зі шлунком), зате цільнозерновий хліб, корисні сухі сніданки, гранола і інші здорові продукти запросто додадуть вам парочку зайвих кілограмів.

Сухі сніданки

Думаю, всі бачили ролик з фітнес-пластівцями від Nestle. Таких пластівців на полицях магазинів дуже і дуже багато, але, перш ніж купуватися на етикетку зі словом «фітнес», потрібно дуже уважно прочитати склад і калорійність. Якщо ж подивіться на склад простих сухих сніданків, то вони в основному складаються з цукру і рафінованих вуглеводів, багато з яких призводять до швидкого набору маси.

Якщо ви поснідаєте сухими сніданками, в вашій крові різко підніметься рівень цукру та інсуліну. І вже через кілька годин, коли всі показники прийдуть в норму, вам знову захочеться чимось перекусити.

Так що, ще раз нагадуємо вам про те, що потрібно читати склад на упаковках і звертати увагу не на кількість жирів, а на цукор і калорійність! І не забувайте про те, що калорійність часто вказана або в працях, або на 100 г, а не на всю коробку. Так що купуємо уважно!

Нектар агави

Про нього часто говорять як про здоровий замінник цукру або кукурудзяного сиропу. Але, насправді, його взагалі не можна вважати здоровим продуктом. Якщо в цукрі міститься близько 50% фруктози, то в сиропі агави його від 70 до 90%. Звичайно, фруктоза, що міститься у фруктах в невеликій кількості, корисна, але заміна простого цукру на сироп агави може привести до проблем з метаболізмом.

Ідеальний варіант - відмовитися від цукру в чаї та кава. Мед теж буде набагато краще, ніж сироп агави, тільки пам'ятайте про те, що його потрібно додавати в теплі напої (не гарячою 40 градусів за Цельсієм) і стежити за кількістю, так як його калорійність - 26 ккал на одну чайну ложку.

Цільнозерновий хліб

Цільнозерновий хліб досить часто пропонується в якості здорової альтернативи білому хлібу і здоби, і, в принципі, це правда. Такий хліб краще, ніж з білого борошна, а й тут є нюанси! У більшості випадків це просто вдалий маркетинговий хід, так як ці зерна все одно подрібнюють до такого стану, що хліб з цієї муки засвоюється нашим організмом практично так само швидко, як і білий.

По крайній мірі, це стосується пшениці. Якщо хочете більш здоровий варіант, потрібно шукати хліб з іншої муки (житній).

Мюслі або гранола

Якщо ви робите батончик (гранола) і мюслі для сніданків з злаків, сухофруктів і горіхів вдома, то вони напевно дуже здорові, але досить калорійні (пам'ятаємо про калорії!). Що ж стосується батончиків заводського виробництва, навряд чи вони настільки корисні, як вам обіцяє реклама. Як і у випадку з сухими сніданками, потрібно дуже уважно вивчати склад, в якому напевно знайдеться не дуже корисне масло і досить багато цукру.

Знежирений йогурт

Як я вже говорила на самому початку статті, за чарівним словом «знежирений» криється основна небезпека! Знежирені молочні та кисломолочні продукти не дуже приємні на смак (хто пробував знежиреної сир, то знає, як він скрипить на зубах), тому виробники додають багато інших «бонусів» в знежирений продукт. Найчастіше це, звичайно ж, величезна кількість цукру і смакових добавок.

Тому, якщо вам дуже хочеться з'їсти йогурт, купіть нормальний або приготуйте його самі (йогуртниці коштують не так дорого, а якщо у вас електрична духовка, то ви можете приготувати його в ній без особливих проблем). Але не купуйтеся на ось ці заповітні «0% жиру» великими літерами.

Мікс з горіхів і сухофруктів

Мікс з горіхів і сухофруктів, без сумніву, дійсно корисна їжа, але якщо ви сидите на дієті, не забувайте про те, що ця суміш дуже калорійна! Коли ви в черговий раз вирішите з'їсти невелику жменю горіхів, пам'ятайте, що в тому ж мигдалі - 609 ккал на 100 г. Це означає, що у вашій жмені цілком може бути 200-300 ккал.

Фруктові соки

Те, що в пакетованих соках багато цукру, давно вже не секрет. Тому будемо вважати це ще одним нагадуванням.

Ще хотілося б нагадати вам про те, що деякі фрукти також дуже калорійні. Наприклад, в 100 г банана міститься 100 ккал, у винограді - 70 ккал і дуже багато сахарози, те ж саме стосується і кавуна - всього 36 ккал на 100 г, зате дуже високий вміст цукру.

Фрукти і ягоди їсти корисно, просто пам'ятайте, що все добре в міру, інакше ви так і не зрозумієте, чому, незважаючи на всі зусилля щодо дотримання дієти і заняття в спортзалі, зайві кілограми не хочуть покидати насиджені місця.

Автор - Ірина Баранська


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

15:30
Продукти, котрі стають шкідливими у мікрохвильовці
13:30
Цікаві факти про диню та її користь для здоров'я
9:30
14 причин регулярно їсти огірки
8:30
Зелена кава. Плюси і мінуси від її споживання
0:20
9 прикладів корисного впливу меду на здоров'я
22:30
Топ-5 корисних властивостей кефіру
17:30
Кому краще пити цикорій замість кави
12:30
На що орієнтуватися при виборі охолодженої курки
10:30
Скільки солодощів можна давати школярам
9:30
Кому категорично заборонено пити каву
7:30
Як обрати найкраще молоко? 7 дієвих підказок
0:20
Чим такі корисні вівсяні пластівці
23:30
Користь для організму, котру приносить соєвий соус
15:30
Топ-5 продуктів, котрі замінять вам сіль
10:30
Кому не можна їсти зелену цибулю
7:30
Вчені назвали ідеальний час для сніданку
6:30
7 порад, як ввести фрукти у своє щоденне меню
0:20
Люди, котрим заборонено їсти полуницю
22:30
Як їжа з кульбаби може нашкодити людині
17:30
10 найкращих правил здорового харчування
15:30
Факти, котрі переконають вас їсти шкірку фруктів та овочів
12:30
Кому не можна вживати в їжу насіння чіа
8:30
Шкода для здоров'я, котру несуть вівсяні пластівці
0:20
Топ-9 корисних властивостей імбиря для кожної людини
21:30
Зелена цибуля навесні: 8 вітамінів для вашого організму
15:30
Чому скумбрію варто включити у свій щоденний раціон
10:30
Топ-10 фактів про користь полуниці для здоров'я
7:30
Чому вагітним та дітям варто їсти щавель
0:20
Регулярне вживання кави знижує ризик самогубства
22:30
Ознаки, котрі вкажуть на нітрати в продуктах
21:30
Харчування, яке допоможе перемогти анемію
19:30
Страви з кульбаби - джерело вітамінів та мікроелементів
12:30
4 удари по організму, які наносить сіль
10:30
Їжа з кропиви: користь більша за лимони та моркву
7:30
Чому гречка така корисна для організму
0:20
Топ-9 продуктів, котрі захистять від набряків
21:30
Користь і шкода літніх холодних супів
15:30
7 цілющих властивостей харчової соди
13:30
Чим настільки корисне насіння чіа
9:30
Топ-6 напоїв, котрі врятують вас від спеки
Здоров'я в соцмережах: