Порушення гормонального фону можуть впливати на лібідо.
Зниження лібідо
Дуже часто знижене лібідо пов'язане із нестачею в організмі гормонів щитоподібної залози. Цей стан називають гіпотиреозом. Організм начебто переходить у режим енергозбереження, йому не до розмноження. Відповідно, "зайві" функції просто тимчасово вимикаються.
Щоб зрозуміти, чи стосується ця проблема, здайте аналіз крові на ТТГ, показник вище 2 говорить про необхідність проконсультуватися з фахівцем.
Високий рівень пролактину – ще одна причина зниженого сексуального потягу. Пролактин регулює статеву поведінку жінок та чоловіків. Триразове підвищення рівня пролактину в крові вказує на стійку гіперпролактинемію, яку слід усувати. Норма - 250.
Блокувати лібідо здатний і гормон ДГЕА, вірніше його дефіцит. Найчастіше ця проблема зустрічається у жінок.
Для чоловіків ключовими є показники тестостерону. Саме цей гормон є диригентом пристрасті, чуттєвості та сексуальності. Що може знижувати тестостерон? Природно, він падає з роками. Також знижувати показники може стрес.
І п'ятий вагомий гормон – окситоцин. Коли його показники в дефіцити, нам не до кохання. Окситоцин також відповідає за стресостійкість та позитивний погляд на життя. Причому як у жінок, так і у чоловіків.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чи можна гуляти дитині з температурою?
Як полегшити коліки в новонародженого?
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою