1) Не варто працювати над пресом перед базовими вправами - присіданнями або тягою. При виконанні базових вправ м'язи преса виконують функцію стабілізаторів тулуба і хребта. Якщо їх втомити перед цим, свої функції вони виконувати добре вони не зможуть, і різко збільшиться ризик травми попереку.
2) Якщо ви новачок, то тренуйте прес кількома вправами в кінці тренування. Крім класичних скручувань, включайте в свій комплекс вправи на стабілізацію: планки в різних варіаціях будуть дуже гарні.
3) Якщо ж ви можете зарахувати себе до атлетів середнього та просунутого рівня, то для вас кращими засобами довбання пресу будуть суперсети, трісети і мегамережі. Комбінуйте різні вправи, поступово скорочуйте паузу відпочинку між колами і суперкубики не змусять себе чекати!
4) Забезпечте вашому пресу повноцінний відпочинок. Не забувайте, що ваш прес трудиться ще й під час виконання базових вправ. Тому оптимальним варіантом будуть тренування 2-3 рази на тиждень.
5) Обов'язково включіть в тренувальну програму важкі базові вправи. Вони сприяють найважливішому непрямому накачуванні м'язів пресу за рахунок м'язової взаємодії.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про
8 причин відсутності пресу.