Щоб насолодитися смаком аґрусу, він повинен бути зібраний дозріли. Тоді ягода буде солодкою і м'якою. А твердий і кислуватий аґрус краще використовувати для приготування компотів, варення, джемів і інших літніх заготовок.
Через унікальний склад і корисні властивості аґрус є одним з продуктів, включених в аюрведичну систему харчування.
Про які властивості аґрусу ви могли не знати?
Зміцнює імунітет і омолоджує організм зсередини. Вся справа в тому, що ця ягода збагачена вітаміном С і безліччю інших речовин, які позитивновпливають на здоров'я.
Попереджає розвиток анемії і підвищує рівень гемоглобіну в крові, тому що містить достатню кількість заліза. Перешкоджає облисінню. Для догляду за волоссям можна використовувати свіжу м'якоть аґрусу або його ефірну олію.
В аґрусі міститься каротин, який є головним засобом від втрати зору і поширених захворювань очей. Медики радять готувати смузі з агрусу кожен день під час сезону його дозрівання. Аґрус покращує травлення, адже збагачений клітковиною і безліччю корисних для шлунково-кишкового тракту речовин.
Зовсім скоро можна буде збирати свіжий аґрус і готувати з нього заготовки на зиму, особливо корисною є перетерта ягода з цукром яку потрібно зберігати в холодильнику, а й варення з неї теж зберігає частину цілющих властивостей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сніданок з ягодами годжі