У броколі міститься сульфорафан, який можна застосовувати як альтернативу антипсихотичним препаратам. Зокрема, він ефективний в боротьбі з шизофренією, з'ясували вчені з США.
Користь броколі для організму
Результати дослідження, авторами якого стали фахівці Центру шизофренії Джона Хопкінса (Johns Hopkins Schizophrenia Center), свідчать: речовина сульфорафан, що міститься в броколі, позитивно впливає на стан мозку при захворюванні на шизофренію. Це з'єднання, згідно з висновком вчених, "здатне відрегулювати хімічний дисбаланс у мозку, який розвинувся внаслідок шизофренії".
Про дослідження американських вчених детально пише журнал Molecular Neuropsychiatry. Обстеживши 81 людину, у яких стався перший епізод шизофренічного психозу, вони з'ясували, що в деяких ділянках головного мозку у таких пацієнтів зменшений вміст глутомату - амінокислоти, яка виконує роль посередника, що передає збуджувальні сигнали від нейрона до нейрона. Показники глутамату в мозку людей після першого прояву шизофренії були зменшені на 4% в порівнянні зі здоровими людьми.
Цим пацієнтам давали препарат на основі отриманого з паростків броколі сульфорафану. Їх щоденний прийом протягом двох тижнів дозволив поліпшити показники вмісту важливої амінокислоти в мозку. Вчені висловилися про те, що "модулювання рівня глутамату в перспективі може стати основою терапії для хворих на шизофренію". Незважаючи на необхідність додаткових досліджень на цьому шляху, фахівці не приховують, що натхнені отриманими результатами.