За словами дієтологині Вікторії Стоянової, справжній квас - це дуже корисний продукт. Він, наприклад, може покращувати роботу шлунково-кишкового тракту, покращує самопочуття людей з підвищеним тиском, містить в собі велику кількість вітаміну B. Щоб відрізнити справжній квас від його підробки у вигляді ароматизованої газованої води, можна скористатися методом склянки: налити напій в склянку і залишити на столі десь на два дні. Натуральний квас в умовах кімнатної температури перебродить, а, крім того, вже через три години перебування на столі в ньому утворюється осад. Квасний напій залишиться незмінним за виглядом і структурою, з нього лише вивітриться вуглекислий газ.
Крім цього, експерти радять вчитися відрізняти справжній квас від підробки під час читання етикетки. Технолог Георгій Туманов розкрив секрет: на етикетці натурального продукту першої йде вода і тільки потім - цукор, концентрат квасного або житнього сусла і закваска. Склад квасного напою більший: в ньому є місце регуляторам кислотності, підсолоджувачам, барвникам і консервантам, а молочна і лимонна кислоти в ньому - штучні.
Боятися пастеризації напою не варто. Навпаки, для здоров'я небезпечніше непастеризований квас, оскільки він є сприятливим середовищем для розмноження мікробів, відзначили експерти.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як схуднути за допомогою квасу