У баклажанах міститься фолієва кислота, вітаміни К, А, Р, С і групи В, а також калій і магній, дуже корисні для серця і нервової системи. Баклажан дуже низькокалорійний і містить багато клітковини, а, крім того, допомагає активізувати обмін речовин.
Користь баклажанів
Багато людей готують баклажани, обсмажуючи їх в олії. Але це досить шкідливий спосіб - масла і трансжирів в такій страві багато, а ось свою користь баклажани втрачають неабияк. Найкраще готувати баклажани на пару і тушкувати. Якщо змішати їх з іншими овочами в складі рагу, ви позбудетеся від характерного гіркуватого присмаку цих овочів. Можна обсмажувати баклажани на грилі без масла. Також популярністю користується баклажанная ікра, яка готується за принципом кабачкової.
Якщо вам не подобається гірчинка, то можна очистити баклажан від темної шкірки, але такий спосіб підійде тільки для рагу - баклажан без шкірки не збереглося свою форму через ніжної текстури м'якоті. Зараз є сорти баклажана, які майже позбавлені гіркуватості.
Рекомендується вибирати не дуже молоді і не старі баклажани хорошою ступеня зрілості. На плодах не повинно бути вм'ятин і пошкоджень, а шкірка повинна мати рівномірну забарвлення. Баклажани можуть викликати алергію.