Тост. Тост легше перетравлюється, ніж хліб, так як процес підсмажування розщеплює деякі вуглеводи. При цьому тост може допомогти зменшити нудоту і печію, і тонкі скибочки простого білого тосту без масла можуть бути найкращим варіантом в тих випадках, коли травлення погано реагує на продукти з високим вмістом клітковини.
Білий рис. Рис є хорошим джерелом енергії і білка, але не всі його види легко перетравлюються. Рис з високим вмістом клітковини (бурий рис), може викликати проблеми з травленням, включаючи діарею, здуття живота і гази.
Білий рис є набагато легшим для засвоєння, але вживати його слід без масла та інших джерел жиру, що ускладнюють перетравлення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Продукти для відновлення печінки після спиртногоБанани. Більшість людей добре засвоюють ці фрукти, але слід знати, що чим банан спелее, тим більше що містяться в ньому вуглеводів перетворюється в цукор. Крім того, банани не варто їсти людям з синдромом подразненого кишечника, у них це може викликати неприємні симптоми у вигляді здуття живота і спазмів.
Яблучне пюре. Фрукти є частиною здорового харчування, багаті поживними речовинами і антиоксидантами. Проте, клітковина у фруктах сприяє проблем з травленням у багатьох людей.
Приготування їжі допомагає розщеплювати клітковину, полегшуючи її переварювання. З цієї причини яблучне пюре легше перетравлюється, ніж сире яблуко, причому яблучне пюре також містить корисний пектин, який, наприклад, може допомагати при деяких видах діареї.
Яйця. Варені яйця і нежирний омлет можна їсти навіть людям, які одужують від шлункових інфекцій. У той же час важливо стежити за тим, щоб яйця були як слід приготовлені, оскільки в сирому вигляді вони несуть в собі ризик отруєння сальмонелою.
Курятина. Куряче м'ясо є джерелом пісного білка, який допомагає організму відновлюватися, містить ряд мінералів і вітаміни групи В, але при цьому не містить клітковини, що робить його гарним вибором навіть для людей з проблемами травлення.