Дієта від депресії
На думку дослідників, середземноморська дієта з великою кількістю овочів, фруктів і корисних жирів з риби і горіхів може захистити від депресивного розладу.
У той же час любителі їжі з високим вмістом насичених жирів, цукру і продуктів з високим ступенем обробки, більш схильні до проблем з психікою.
Виявилося, що існує реальний зв'язок між психічним здоров'ям і звичками харчування. Пацієнтам, які страждають депресією, рекомендується стежити за своїм раціоном.
Вітаміни, мінерали та більше клітковини
Експерти впевнені, справа у взаємозв'язку мікробіологічної кишкової флори і психологічним благополуччям людини.
Особливу увагу дієтологи приділяють клітковині, яка важлива для кишківника. Рекомендується споживати не менше 30 грамів клітковини в день, тоді як багато хто отримує всього 10 грамів в день або навіть менше.
Врахуйте, що в груші середнього розміру близько 5,5 грама клітковини, а в авокадо - 10 грамів. Є багато продуктів з високим вмістом клітковини, які ви можете включити в раціон.
Їжа - захисниця
У підсумку більшість вчених рекомендують дієту з декількома порціями овочів і фруктів в день (як сирих, так і приготованих), з великою кількістю ненасичених жирних кислот з жирної морської риби і горіхів.
Підійде рапсова і оливкова олія. Цукор, біле борошно, алкоголь і червоне м'ясо можна споживати тільки в помірних кількостях.
Ця збалансована дієта допоможе захистити психіку, серцево-судинну систему і врятує від багатьох хронічних захворювань.
Три білкових страви в день
Щоб підготувати організм до боротьби з сезонною депресією, лікарі радять споживати три білкових страви в день.
Наприклад, сьогодні на сніданок - сир, завтра - омлет, кожен день на обід - м'ясо, на вечерю рибу або біле м'ясо.
Основні обмеження повинні стосуватися вуглеводів. Цукор, випічка, хліб, млинці та інше треба їсти до 18 годин.