Сучасна «вівсяна кухня» дуже багата: каша, пластівці, мюслі, хлібці, печиво та інші смаколики звеселяють життя під час дієти. Вона може тривати до місяця (в такому випадку повторювати її можна не часто, краще раз на рік) і представляти собою розвантажувальний день (один день на тиждень або три дні один раз на місяць), що вважається більш раціональним. Вівсяна дієта дозволяє скидати 3-7 кг на тиждень. І при цьому не завдає шкоди організму. Адже зайві кілограми йдуть за рахунок очищення від шлаків, а не спалювання жирів.
Меню вівсяної дієти
Сніданок, обід і вечеря складається з вівсяної каші. Їжте стільки, скільки необхідно для вгамування голоду. Вівсянку краще готувати на молоці. Вранці (але тільки не перед сном!) Можна додати до каші жменю родзинок, або 3-4 штуки кураги. А між прийомами їжі - побалувати себе фруктами (звичайно, в помірних дозах). Пити необхідно багато: воду, зелений і чорний чай. Але за годину до і через годину після їжі ніяких напоїв!
Врахуйте, що в продуктах з вівсянки недостатньо мікроелементів і вітамінів. Тому рекомендується після місяця дієти зробити тривалу (не менше півроку) перерву.
У вівсяній каші є також рослинні жири і білки (практично повністю засвоювані організмом), органічні кислоти, ефірні олії, вітаміни В1, В2, В6, РР, провітамін А, мінеральні речовини (фосфор, калій, магній, залізо) і мікроелементи. Амінокислотний склад вівсяної крупи є найбільш близьким до м'язевого білку, що робить її особливо корисною.
Показання по вівсяній дієті
Як загальний профілактичний метод при захворюваннях органів черевної порожнини, у тому числі виразкових і запальних процесів травного каналу, гастриті, гепатиті, цирозу печінки.
Вівсяну дієту лікарі рекомендують людям з хворобами шлунка і кишечника, з підвищеним холестерином, з підвищеним вмістом цукру в крові, з сильним висипом вугрів.
Вівсяна дієта підійде будь-якій людині. Оскільки вівсянка перш за все виліковує шлунок, то, відповідно, поліпшується колір і якість шкіри, тому що ці органи дуже залежать один від одного. Єдина проблема, яка може виникнути - це запор, якщо така неприємність сталася, то можна замінити одну трапезу фруктами, і пити побільше води.