Для людей, що дотримують ся посту, сніданок може стати дійсною проблемою. Адже він повинен бути збалансованим, ситним, смачним і при цьому пісним, тобто не повинен містити м'яса, риби, сиру, яєць і молочних продуктів. Завдання непросте, але здійсненне.
Пісний хіт - каші
Ніхто не забороняє варити протягом посту різні каші, тим більше, якщо твоя родина на сніданок звикла їсти їх вранці. Тільки слід врахувати, що варити пісні каші необхідно не на молоці, а на воді. Маслом їх, звичайно ж, теж заправляти не можна. Якщо ти переживаєш з приводу того, що каша без масла виявиться занадто сухий, приготуй до неї який-небудь соус. Він може бути солодким - на основі варення або киселю, ягід, розпарених і подрібнених сухофруктів, горіхів, меду, какао, рослинних кукурудзяних вершків, або несолодким - наприклад, овочевим або грибним. І все ж доцільно на сніданок подавати каші саме з солодкими заправками, а варіанти з овочевими та грибними соусами відкласти до обіду.
Не варто також забувати про необхідність різноманітності при виборі основного компонента для каш, благо крупи, хороші і різні, зараз доступні всім : рис, гречка, перловка, вівсянка, манка цільна і дроблена, пластівці. Можна поекспериментувати і з консистенцією каші: від так званої розмазні близькою до супу -пюре, до розсипчастою, звареної за принципом зернятко до зернятка.
Салати і не тільки
Сніданок в пост цілком може складатися і з салату. Якщо людина дотримується суворого посту, то основними компонентами для цієї страви стануть будь-які свіжі або варені овочі - помідори, огірки, картопля, морква, буряк, капуста - свіжа і квашена, цвітна капуста, зелений горошок, консервована кукурудза, біла і червона квасоля, зелень, болгарський перець і так далі. Заправку можна зробити зі звичайного рослинного масла або соєвого соусу. У разі, коли пост нестрогий, в салати можна додавати зварені круто і дрібно порубані яйця, а також нежирну сметану або пісний майонез.