Перше правило: консультація з лікарем. Дуже багато припускаються помилки, вважаючи цей пункт зайвим. Часто ми буваємо впевнені в тому, що всі вітаміни однаково корисні, і будь-який вітамінний препарат зміцнить організм і принесе користь. Це не так. Організм людини має індивідуальні властивості, які треба мати на увазі, вибираючи вітамінний комплекс.
Друге правило: склад препарату. Цей пункт набирає особливої ваги, якщо тобі не вдалося проконсультуватися з лікарем. Кожен вітамінний препарат супроводжується інструкцією-вкладишем із докладною інформацією про продукт. Обов'язково ознайомся з ним! Бажано, щоб до складу вітамінного комплексу входили не тільки вітаміни певних груп, а також мікроелементи й амінокислоти, які є матеріалом для синтезу білків в організмі (ферментів, імуноглобулінів).
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як дізнатись яких вітамінів вам не вистачаєТретє правило: сумісність із іншими препаратами. Дуже часто ми приймаємо вітаміни разом з іншими медичними препаратами, забуваючи при цьому, що вітаміни також є ліками, які впливають на організм. Тому, якщо ви приймаєте будь-які препарати, слід звернути увагу на їхні основні складові й враховувати цей факт при виборі вітамінного комплексу, щоб уникнути можливого передозування.
Четверте правило: дозування. Прийом будь-якого лікарського препарату повинен бути строго дозованим. Слід уважно читати інструкцію із застосування вітамінного комплексу, а за можливості також додатково проконсультуватися з лікарем.
П'яте правило: зовнішній вигляд і упаковка. Часто ми звертаємо увагу на упаковку препарату, але не приділяємо належної уваги зовнішньому вигляду самих ліків. Здебільшого вітамінні препарати покриті певним зовнішнім шаром – оболонкою, – до складу якої входять харчові барвники, що викликають алергійну реакцію. Тому завжди варто звертати увагу на препарати, на упаковці яких написано «гіпоалергенно».