Вибір і зберіганняПри виборі, потрібно мати на увазі, що якщо він відразу піде в їжу, то бажано вибирати досить зрілі плоди, але це не означає, що вони повинні бути занадто м'якими. У разі, якщо плід м'який, то це означає, що він вже перезрілий. Найкраще вибирати трішки недозрілий плід. Це може говорити про можливість досить довгого його зберігання, навіть протягом не одного місяця. Зберігати лимони найкраще в прохолодному, затемненому місці, наприклад в холодильнику. При такому зберіганні, плід зберігає корисні властивості, які йому дала природа. При виборі лимона слід зробити акцент на плоди з гладкою шкіркою, оскільки м'якоті в такому лимоні буде набагато більше. Тепер давайте поговоримо про те, як його використовують в народній медицині.
Народне лікування лимоном - успішно використовується для профілактики і лікування різних захворювань.
АнгінаОсновними ознаками виникнення ангіни можна вважати: високу температуру, болі в суглобах і в голові, хворобливі відчуття при ковтанні і озноб. При лікуванні такого захворювання, як ангіна вкрай необхідні продукти з підвищеним вмістом вітаміну С, до яких відноситься лимон. Ось один з рецептів приготування лимонного соку в домашніх умовах. Помістити по одному очищеному плоду в марлевий мішечок і вичавити в скляний посуд. Всього необхідний один кілограм лимонів. Оскільки лимонний сік надзвичайно концентрований, то його слід розбавити очищеною водою у співвідношенні 1 до 1. Рекомендується застосовувати під час лікування ангіни замість води.
ЛарингітПід даним захворюванням на увазі гостре запалення слизової оболонки гортані, що в свою чергу, є наслідком респіраторного захворювання. Ось рецепт приготування лимонної води, якої можна полоскати рот при лікуванні ларингіту. Беремо один плід лимона невеликого розміру, віджимаємо, змішуємо з трьома столовими ложками меду, заливаємо окропом. Даною теплою сумішшю рекомендується полоскати горло кожні три години, під час захворювання.
БронхітДане захворювання викликане запаленням бронхів, яке в свою чергу, стало наслідком різних вірусів, при цьому у бронхів набрякає слизова оболонка, виникає кашель. Рекомендується при лікування застосувати наступний рецепт. На дрібній тертці натирається п'ять цибулин. Змішати з шістьма столовими ложками меду і добре перемішати. Потім в цю суміш додати пропущений через м'ясорубку лимон. Рекомендується приймати по кілька чайних ложечок три рази в день протягом двох тижнів.
ПневмоніяНа тертці натираємо чотири головки часнику, змішуємо з сімома ложками меду, потім в отриману суміш додаємо пропущений через м'ясорубку очищений лимон. Приймати вранці, натщесерце, по одній чайній ложці протягом тижня.
ГайморитПри лікуванні рекомендується промивати носоглотку лимонним соком (10 процентним). Віджимається сік з лимона і розбавляється гарячою водою у співвідношенні 1 до 10. При застосуванні розбавлений сік наливають в посуд, нахиляють голову і дихають носом.
ОтитПри лікуванні, як загальнозміцнюючий засіб рекомендується вживання лимонного соку з м'якоттю. В один літр лимонного соку придбаного в магазині додається прокручуваний через м'ясорубку лимон. Вживають по одній склянці двічі на день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Названі продукти для профілактики гемороюГрипЛимон і його сік найкращим чином підходять при профілактичному лікуванні грипу, оскільки вітамін С міститься у великій кількості - робить благотворний вплив на імунітет. Пропонуємо наступний рецепт. Береться по одному кілограму моркви і яблук і натирається на тертці. Дрібно нарізають півкілограма кураги. Отримана суміш змішується з 300 грамами родзинок і пропущеними через м'ясорубку двома лимонами. Далі додають п'ять столових ложок меду і ретельно перемішують. Вживають по дві столові ложки тричі на день.