Вітамін D якраз відомий як мікроелемент, що допомагає організму засвоювати кальцій і зміцнювати кістки. Але вчені з Інституту Маккейга здоров'я кісток і суглобів при Університеті Калгарі виявили, що підвищені дози цього вітаміну сприяють зниженню щільності кісток. Зокрема, це відбувається, якщо люди вживають вітамін D в кількості 10 000 МО (міжнародних одиниць).
Канадські фахівці провели клінічне дослідження за участю більше 300 добровольців у віці від 55 до 70 років. Третина учасників отримувала 400 МО вітаміну D в день, ще третина отримувала вітамін в дозуванні 4000 МО в день, і третина - по 10 000 МО в день.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вітамін D не попереджує розвиток діабетуУ добровольців вимірювалася щільність і міцність кісток, а також вивчалися концентрації вітаміну D і кальцію в зразках крові натще і сечі. У фіналі дослідження вчені констатували, що існує зв'язок між прийнятими дозами вітаміну D і втратою кісткової маси.
Так, за три роки загальна мінеральна щільність кісток у учасників в групі, що приймала 400 МО, знизилася на 1,4%, в групі 4000 МО - на 2,6% і в в групі 10000 МО - на 3,6%.
"Ми були дуже здивовані, виявивши, що замість збільшення кісткової маси група з найвищою дозою вітаміну D втрачала кістка швидше за все", - зазначив співавтор проекту Стів Бойд.
Міністерство охорони здоров'я Канади рекомендує здоровим дорослим у віці до 70 років щодня вживати вітамін D в кількості 600 МЕ, а після 70 років - в кількості 800 МЕ. Людям з високим ризиком остеопорозу рекомендується прийом у 2000 МО. У той же час багато хто сприймає цей вітамін на власний розсуд і нерідко в дуже великих дозах.