Біотин підтримує відновлення і нарощування білків в клітинах: він бере участь в утворенні кератинових білків, основного компонента волосся і нігтів, сприяє відновленню і оновленню тканин організму. Крім того, як і всі вітаміни групи В, біотин контролює важливі метаболічні функції в організмі, допомагаючи йому отримувати енергію з їжі.
Біотин забезпечує гарний колір обличчя, створюючи різні ферменти, що беруть участь у перетворенні довголанцюжкових жирних кислот, включаючи лінолеву кислоту. Лінолева кислота є живильною речовиною, яке регулює водний баланс шкіри. При її нестачі шкіра стає дуже вразливою до дії несприятливих чинників навколишнього середовища і хвороб.
Крім того біотин побічно регулює концентрацію глюкози в організмі і таким чином врівноважує рівень цукру в крові. Впливає біотин і на нашу кров, підтримуючи процеси, які забезпечують її згортання.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Який вплив вітаміну В 7 (біотину) на людський організм?Скільки нам потрібно біотину? За даними Німецького товариства харчування (DGE), дорослі і підлітки у віці 15 років і старше повинні щодня вживати від 30 до 60 мікрограмів водорозчинного вітаміну B7, щоб задовольнити свої потреби в біотин.
Як отримувати біотин? Вітамін міститься в бобових (горох), яєчних жовтках, горіхах, вівсянці, пшениці. Багатим джерелом біотину є гриби: в 200 грамах грибів міститься 32 мікрограма біотину. Але ще більше біотину в субпродуктах: так, в 100 грамах яловичої печінки міститься до 58 мікрограмів біотину.
Чим загрожує дефіцит біотину? Дефіцит "вітаміну краси" може виникати через хвороби шлунково-кишкового тракту, алкогольної залежності, куріння. Наслідками такої нестачі можуть бути:
- депресія;
- проблеми зі шкірою: почервоніння, лущення або порушення вироблення шкірного сала;
- втома;
- нудота;
- біль в м'язах;
- втома;
- анорексія;
- блідість;
- випадіння волосся і ламкість нігтів;
- запалення носа, горла, трахеї, бронхів, слизової оболонки шлунка і кишечника.
Рівень біотину може бути визначений лікарем в сироватці крові і сечі. У разі дефіциту він призначить додатковий прийом вітаміну.