Щоб покращити сон, настрій і допомогти серцю залишатися здоровим, медичний дієтолог Наомі Ньюман-Бейнарт рекомендує дотримуватися здорової дієти, виконувати фізичні вправи, доглядати своє тіло і приймати добавку з магнієм.
"Магній підтримує настрій, знижує рівень занепокоєння, покращує сон, підтримує рівень гормонів та здоров'я кісток", — зазначає лікар.
Магній може сприяти покращенню сну, регулюючи циркадний ритм, сприяти розслабленню м'язів, що допоможе заснути та міцно спати всю ніч.
Користь магнію для сну була підтверджена науковими дослідженнями. Вчені виявили, що люди з низьким споживанням магнію, як правило, менше сплять і мають нижчу якість сну. Одне дослідження показало, що понад 80 відсотків жінок у постменопаузі мали низький рівень магнію в крові, і ці жінки часто скаржилися, що мають депресію.
Ще одна перевага добавок із магнієм полягає в тому, що він допомагає контролювати скорочення серцевого м'яза, підтримуючи здоров'я серця.
Одне з досліджень за участю близько 4 000 жінок у постменопаузі показало, що у тих, хто мав більш високий рівень магнію, було менше маркерів запалення, пов'язаних із серцевими захворюваннями.
Ньюман-Бейнарт додала, що магній може допомогти при симптомах передменструального синдрому та покращити здоров'я кісток.
Магній можна заповнити, правильно харчуючись. Він не синтезується в організмі, а надходить із їжею, водою та сіллю.
Можливі симптоми дефіциту магнію:
судоми, тремор, м'язова слабкість, синдром «неспокійних ніг»;
порушення чутливості шкіри;
біль чи спазми у животі;
нудота блювота;
закрепи чи діарея;
набряки,
хворобливі менструації.
збільшення концентрації кальцію в крові та кальцифікація судин;
біль у ділянці серця;
задишка під час занять спортом та при фізичному навантаженні.
запаморочення, непритомний стан;
відчуття повзання мурашок по шкірі;
погіршення пам'яті;
порушення сну.