Цей вітамін потрібен організму для безперебійного функціонування.
Його ще називають вітаміном коагуляції. Цей самий "К" необхідний для утворення в печінці протромбіну. Система зсідання крові – одна з головних наших захисних функцій. Якщо організму нічого не загрожує, то всі фактори в порядку, і кров залишається рідкою. Але при патології моментально запускається процес, який націлений на формування тромбу, тобто організм здатний у будь-який момент «заткнути» рану згустком крові, що сформувався.
Харчові джерела вітаміну К1: зелене листя салату, брюссельська та цвітна капуста, шпинат, кропива, селера та броколі, зелений чай, ламінарія, шипшина, овес, соя, жито, пшениця, морква, гарбуз, томати. У пряних травах теж його багато: базилік (як свіжий, так і сушений), чебрець, петрушка, кінза, кропива... Хоч зелені листові овочі і лідирують за вмістом вітамінів групи К, засвоюється лише 10 відсотків. А от отримана з продуктів тваринного походження речовина засвоюється набагато краще.
Вітамін К2 міститься у тваринних продуктах (свиняча та яловича печінка, яйця, сири, майонез, куряче м'ясо), а ще продукується бактеріями. Продукт на основі сої «натто» – з традиційної японської кухні – вважають лідером за вмістом вітаміну К. Він виробляється шляхом замочування цілих соєвих бобів. Отриману масу кип'ятять і додають до неї спеціальні бактерії. Вони допомагають синтезувати ферменти, що використовуються для зниження згортання крові та виробництва вітаміну К і вітамінів групи В.
Оскільки дуже багато продуктів містять у собі цей вітамін, збагатитися ним немає проблем.