1. Звичка не снідатиНезважаючи на те, що багато хто в силу різних причин знаходять виправдання для пояснення своєї відмови від сніданку, дієтологи настійно рекомендують снідати з ранку — це запустить обмін речовин після пробудження.
2. Звичка їсти перед телевізоромЗахопившись подіями, що відбуваються в телевізорі, ми й не помічаємо, як з'їдаємо більше, ніж треба. Дослідження показали, що люди, які проводять біля телевізорів не менше двох годин на день, більш схильні до повноти. Причина тут не тільки в тому, що ми ризикуємо з'їсти більше, але і в тому, що ми менше рухаємося, а тому витрачаємо менше калорій.
3. Звичка користуватися ліфтомВелику частину часу ми проводимо в офісі, тобто сидимо. Добираємося на роботу на транспорті, а якщо є машина, то про піші прогулянки взагалі забуваємо. Звичайно, змусити себе вранці пробігти кілька кілометрів може не кожен, але від ліфта можуть відмовитися майже всі. Підйом на свій поверх по сходах забезпечить хоча б кілька хвилин фітнесу. Підраховано, що підйом по сходах на дев'ятий поверх допомагає спалити близько 1300 калорій.
4. Звичка недосипатиЗвичайно, висипатися в сучасних умовах здається справжньою розкішшю. Статистика показує, якщо в середині минулого століття людина спала в середньому вісім годин на добу, то в наші дні приблизно шість з половиною годин. Якщо ви укладаєтеся в ліжко далеко за північ, а вранці змушуєте себе піднятися, то ризикуєте набрати зайві кілограми. Це пов'язано з тим, що нестача сну стимулює вироблення гормону, що підвищує апетит, при цьому вироблення лептину, що пригнічує апетит, навпаки, знижується.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Очисна дієта від французького дієтолога Мадлен Жеста5. Звичка швидко їстиНа прийом їжі необхідно виділяти достатньо часу. Якщо ви станете запихати в себе бутерброди на бігу, мозок просто не встигне отримати сигнал про насичення, і вам буде здаватися, що ви все ще голодні.
6. Звичка їсти дієтичні продуктиЯкщо ви думаєте, що відмовившись від тістечок і булочок і збагативши свій раціон йогуртами без цукру і дієтичною газованою водою, забезпечили собі здорове харчування, то крупно помиляєтеся. Справа в тому, що дієтичні продукти дуже оманливі: вони приховують штучні цукрозамінники, які уповільнюють обмін речовин, що загрожує відкладенням жиру. Крім того, зізнайтеся, етикетки з написами «без цукру», «легкий йогурт», «знежирений продукт» знімають перед нами всі обмеження в кількісному споживанні