Ліки від а до я  -   Хвороби  -  Калькулятор калорій  -   Магнітні бурі  -   Дієти  -  Очищення організму  -  Схуднення  -  Молочниця
Геморой  -  Лікування  -  Косметологія  -  Поради  -  Інсульт  -  Інфаркт  -  Діабет  -  Варикоз  - Вправи - Covid-19 


7 корисних продуктів, які не можна переїдати

10:00, 26 Гру 2015 · Категорія: Харчування · Переглядів 1856 · 

Свята - час переїдань. Але якщо від зайвого шматка торта або ще однієї порції салату можна, в гіршому випадку, отримати нетравлення шлунка або додати півкіло ваги, то існують продукти, які можуть серйозно зашкодити вашому здоров'ю в разі їх переїдання.


Все добре в міру

Все добре в міру



І в даному випадку помірність не тільки не зашкодить, але і є обов'язковою умовою вживання цих продуктів:

Морква
Так, в моркві багато корисних вітамінів, мінералів і клітковини, але споживання занадто великої кількості моркви може привести до передозування бета-каротином, речовиною, яка перетворюється на вітамін А і яка надає морквині її помаранчевий колір. Передозування, яка називається каротінемія, відбувається через те, що каротин жиророзчинний, і його надлишок відкладається в підшкірно-жировій клітковині, надаючи шкірі жовтий або навіть помаранчевий колір, особливо на долонях, ступнях, колінах і області навколо носа.

Тунець
Надмірне захоплення суші або іншими стравами, до складу яких входить тунець, загрожує передозуванням ртуттю. Великі види риб, що знаходяться на вершині харчового ланцюжка, можуть накопичувати в м'язах досить велику кількість похідних ртуті. Визначити безпечну норму споживання тунця досить важко, оскільки вміст ртуті може варіюватися залежно від підвиду і місця проживання риби. Оскільки накопичення ртуті може викликати серйозні неврологічні проблеми зі здоров'ям, лікарі радять лише зрідка вживати в їжу велику рибу вагітним жінкам і дітям молодшого віку. Іншим верствам населення рекомендується вживати не більше 200г тунця (тобто приблизно одну порцію) на тиждень.

Кава
Хоча дуже багато людей без кави просто не можуть працювати, занадто захоплюватися кавою та іншими кофеїновмісними напоями, типу енергетиків, може бути просто небезпечно. Краще не вживати більше 500-600 мг кофеїну в день. Середньостатистична чашка кави середнього прожарювання містить приблизно 200 мг кофеїну, маленька чашка еспрессо - 75 мг. Небажані наслідки передозування кофеїну можуть проявлятися у вигляді безсоння, нудоти, тахікардії, тремору м'язів, почуття тривоги і головного болю. Відомі й фатальні випадки зупинок серця.

Чайний гриб
Чайний гриб - це напій на основі солодкого чорного чаю, ферментованого симбіотичною культурою особливих оцтовокислих бактерій і дріжджових грибів, яка, власне, і називається чайним грибом. Робиться він, зазвичай, в домашніх умовах на основі домашнього гриба. Вважається, що чайний гриб володіє певною користю для здоров'я, наприклад, підвищує імунітет, але серйозних сучасних наукових підтверджень цій тезі немає. А ось надмірне споживання чайного гриба цілком здатне підірвати здоров'я.

Його вживання протипоказано при діабеті, підвищеній кислотності шлунка, грибкових захворюваннях, ожирінні, метаболічному синдромі і ще при ряді захворювань чи порушень. Крім того, в самому домашньому грибі можуть перебувати цвіль і грибки, які надають токсичну дію на організм. У кожному разі, ставитися до чайного гриба слід як до ліків і приймати його в помірних дозах, не більше 2 склянок на день, і не постійно, а курсами, роблячи перерву у вживанні принаймні на місяць.

Карамболь
Цей тропічний фрукт зазвичай використовують для прикраси десертів та інших страв, оскільки на розрізі він утворює красиву зірочку. Саме так, а не інакше і слід вживати карамболь, тому що переїдання карамболю пригнічує вплив на центральну нервову систему і діяльність нирок.

Вода
Як відомо, питво занадто малої кількості води небезпечно для організму. Але й занадто велика кількість води в раціоні (понад рекомендованих 8 склянок на день) приносить не користь, а шкоду. Коли людина п'є занадто багато води, то з організму вимиваються натрій і калій, створюючи електролітичний дисбаланс, який призводить до водної інтоксикації. У найбільш важких випадках це може призвести до гіпонатріємії, при якій вміст натрію в плазмі крові знижується настільки, що це ускладнює діяльність серця, нирок, нервових і м'язових закінчень, а також мозку (аж до розвитку набряку мозку).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зберегти зуби здоровими: дієта проти карієсу

Мускатний горіх
Щіпка цієї відомої прянощі, додана в соус або випічку, не принесе вам нічого, крім задоволення. Але при передозуванні, що починається вже з 20 г, тобто з однієї столової ложки, ця пряність може перетворитися на справжнісінький галюциногенний наркотик. Неприємні наслідки проявляються через 3-8 годин після вживання і можуть супроводжуватися почуттям тривоги, страху, манії переслідування, аж до розвитку гострих психотичних синдромів, втрати реальності і візуальних галюцинацій.


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:





Підписатись не коментуючи
E-mail:
 Додавання коментаря:
Ім'я:
Пароль: (якщо зареєстрований)
Email: (обов'язково!)

теги форматування

додати смайли
Підписатись на коментарі по e-mail
 

Пропонуємо переглянути наше відео





Останні новини

21:30
Харчування, яке допоможе перемогти анемію
19:30
Страви з кульбаби - джерело вітамінів та мікроелементів
12:30
4 удари по організму, які наносить сіль
10:30
Їжа з кропиви: користь більша за лимони та моркву
7:30
Чому гречка така корисна для організму
0:20
Топ-9 продуктів, котрі захистять від набряків
21:30
Користь і шкода літніх холодних супів
15:30
7 цілющих властивостей харчової соди
13:30
Чим настільки корисне насіння чіа
9:30
Топ-6 напоїв, котрі врятують вас від спеки
7:30
Корисні властивості капусти для всього організму
0:20
Ідеальні дієти при підвищеному холестерині
21:30
Особливості дієти при цукровому діабеті
15:30
Основні принципи дробового харчування
10:30
Флекситаріанська дієта. Кому вона підійде і як на ній харчуватися
7:30
Користь для здоров'я, котру приносить мінеральна вода
0:20
Топ-4 міфи про шкоду картоплі для здоров'я
23:30
Харчування, котре допоможе вам набрати вагу
13:30
Корисні властивості кисневих коктейлів
9:30
Що буде, коли з'їсти немиті фрукти і ягоди
7:30
Що варто їсти, коли у вас діарея
0:20
Їжа, котра знизить рівень цукру в крові
21:30
5 фактів позитивного впливу морозива на здоров'я
15:30
З чого повинен складатися правильний сніданок
7:30
Три золоті правила здорового харчування
0:20
Топ-4 найгірші продукти для нашого організму
23:30
Корисні властивості кави для нашого організму
19:30
Поради, котрі допоможуть відмовитися від солодкого
17:30
Топ-5 диких рослин, які варто додавати в їжу
13:30
Молоко для дорослої людини: більше користі чи шкоди?
1:20
10 фактів позитивного впливу чаю на організм
21:30
Що варто їсти під час променевої терапії
15:30
Дослідження: Натуральна кава вбиває ракові клітини в організмі
10:30
Яке харчування може привести онкологію у ваше життя
7:30
Продукти, котрі допоможуть не захворіти на рак
0:20
7 золотих правил харчування на дієті
17:30
Продукти, котрі підтримають вашу пам'ять
8:30
Топ-4 види продуктів, котрі потрібні вагітним
15:30
Наскільки часто в дитини буває алергія на прикорм
0:20
Топ-6 найкорисніших продуктів для нашого організму
Здоров'я в соцмережах: