Вчені простежили за станом здоров'я людей, заодно вимірюючи середню кількість кроків на день, які вони робили, та швидкість ходьби. Як і можна було очікувати, ходити багато виявилося корисним: у таких людей рідше розвивалися хронічні захворювання, і був нижчим ризик передчасної смерті. При цьому особливо корисною виявилася швидкість руху. Про роботу розповідається у двох статтях (1, 2), опублікованих у журналах JAMA Neurology та JAMA Internal Medicine, пише Naked science .
Еммануель Стаматакіс ( Emmanuel Stamatakis ) та його колеги з Сіднейського університету скористалися відкритими анонімізованими даними UK Biobank, проекту, що відстежує життя та здоров'я добровольців, мешканців Великобританії. Автори отримали інформацію про 78,5 тисяч осіб обох статей віком від 40 до 79 років, пов'язавши активність їхньої ходьби (яка вимірювалася за допомогою фітнес-трекерів) зі станом здоров'я починаючи з 2013-2015 років та до 2021-го.
Щоб простежити вплив ходьби, з вибірки було виключено людей, у яких у перші роки моніторингу діагностували деменцію, рак чи серцево-судинні захворювання. Крім того, були прийняті потрібні статистичні поправки – наприклад, для врахування того факту, що люди, які ходять більше, схильні рухатися швидше. Таким чином, вчені отримали кореляцію між числом та швидкістю зроблених кроків, з одного боку, та довготривалими змінами здоров'я – з іншого.
Автори роботи зробили висновок, що кожні дві тисячі кроків на день корелюють зі зниженням передчасної смерті від будь-яких причин на 8-11 відсотків, аж до майже десяти тисяч кроків, коли цей ефект виходить на плато. Аналогічний зв'язок показаний для серцево-судинних та онклологічних захворювань. При проходженні близько 3800 кроків на день ризик розвитку деменції виявляється на 25 відсотків нижче, а за 9800 кроків – на 50 відсотків.
Швидкість ходьби також корелювала з падінням цих ризиків: чим швидше в середньому рухалася людина, тим меншими були у неї шанси передчасної смерті, розвитку деменції та інших захворювань. Причому вплив швидкості був навіть більшим, ніж кількості зроблених кроків. «Десять тисяч кроків на день – це «золота середина» з погляду користі здоров'ю, а швидка ходьба приносить додаткові переваги», – підсумував Метью Ахмаді ( Matthew Ahmadi ), один із авторів нової роботи.