Дієта та фізичні вправи грають важливу роль в зменшенні ризику гіпертонії. Тому тим, кому важливо контролювати кров'яний тиск, варто в першу чергу звернути увагу на свій спосіб життя і раціон. Серед продуктів є ті, які будуть особливо корисні, так і ті, від яких краще відмовитися
Підвищений тиск: які продукти корисно їсти при гіпертонії
Які продукти корисні при гіпертензії
Фрукти і овочі - вони містять антиоксиданти, які, як показали дослідження, можуть допомогти знизити ризик високого кров'яного тиску. Дуже корисно їсти банани - вони містять калій, який є важливим мінералом при гіпертонії.
Темний шоколад. Огляд 15 досліджень, опублікований Medical News Today, показує, що шоколад з високим вмістом какао може знижувати кров'яний тиск у людей з гіпертонією або передгіпертонією. Але не всякий продукт підійде - потрібен високоякісний темний шоколад з мінімум 70% какао. З'їдати його потрібно по невеликому шматочку (квадратику) в день.
Овес - в ньому багато корисної клітковини. Також він містить бета-глюкан, який, як показали випробування, може знизити рівень холестерину в крові.
Часник - він також корисний для здоров'я судин. Деякі дослідження показують, що часник збільшує вироблення в організмі оксиду азоту, який грає ключову роль в розслабленні м'язів і розширення кровоносних судин.
Ферментовані продукти (натуральний йогурт, яблучний оцет, чайний гриб і ін.) . Огляд дев'яти досліджень показує, що їх вживання може мати "помірний вплив" на високий кров'яний тиск.
Яких продуктів слід уникати
В першу чергу, це алкоголь. Національна служба охорони здоров'я Великобританії (NHS) пояснює, що регулярне вживання занадто великої кількості алкоголю здатне з часом підняти кров'яний тиск.
Ще артеріальний тиск може підвищитися від вживання кави у великих кількостях (більше чотирьох чашок в день ). Зменшення кількості солоної їжі в раціоні також сприятиме поліпшенню здоров'я серця і може знизити кров'яний тиск приблизно на 5-6 мм рт. ст.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
3 запитання до дітей, щоб вони самі розповіли свої секрети
Чому лікарі закликають батьків зберігати молочні зуби дітей?