Короткозорість - це дефект зору, при якому людина добре бачить поблизу, але погано вдалині. Як зазначив глава Rebuild Your Vision Тайлер Соренсен (Tyler Sorensen), існує безліч досліджень, що вказують на те, що цей стан передається у спадок. Найчастіше короткозорість діагностується у дітей у підлітковому віці, проте іноді розвивається і у дорослих. У групі ризику виявляються люди, які проводять багато часу за читанням або перед монітором комп'ютера
За словами Соренсена, є кілька способів профілактики проблем із зором. Один із них – дотримуватися збалансованої дієти. Фахівець зазначив , що при короткозорості корисно включати в раціон продукти, багаті на вітаміни С і D, кальцій, селен, магній і хром.
Наприклад, вітамін D можна отримати, вживаючи морську рибу, таку як лосось і тунець, а також яйця і гриби. Вітамін С має вирішальне значення для здоров'я очей, оскільки він допомагає організму виробляти та зберігати сполучну тканину, а також підтримувати здоров'я кровоносних судин, додав Соренсен. Рогівка ока містить колаген, який становить основу сполучної тканини. Остання, у свою чергу, отримує поживні речовини з фруктів та овочів, багатих на вітамін С. У великих кількостях вітамін міститься в цитрусових, полуниці, броколі, солодкому перці, а також помідорах, нагадав експерт.
Магнієм багаті мигдаль, авокадо, коричневий рис, кеш'ю, сочевиця, арахіс, шпинат та цільнозерновий хліб. Як джерела кальцію Соренсен радить молочні продукти та печені боби.
Селен можна отримати вживаючи бразильські горіхи, лосося, палтуса, шинку, сардини, креветки, коричневий рис, яйця та яловичину, додав фахівець. Ще один мікроелемент, важливий для здоров'я очей, – хром, оскільки він допомагає збалансувати внутрішньоочний тиск. Найкращими його джерелами Соренсен назвав цибулю та помідори.