Сортів суниці існує величезна кількість. Найчастіше в садових умовах вирощують
суницю віргінську і садову, а також мускатну. Останній сорт більш відомий у нас під назвою полуниця. Дикорослий вид ягоди - суниця лісова, поширений на Україні повсюдно, крім південних степових областей. Росте вона в лісах на узліссях і галявинах, серед чагарників.
Ягоди суниці - розміром від 0.5 до 5-6 см, ніжно-червоного кольору, м'ясисті і дуже ароматні. Різні сорти ягід розрізняються інтенсивністю забарвлення і аромату, відтінками смаку, а також розміром плодів. Лісова суниця - найбільш дрібна, проте найсмачніша і запашна.
Як садова, так і лісова суниця надзвичайно смачна і корисна. Ягоди вживають у свіжому вигляді - як окрему страву або разом з цукром, вершками, сметаною або морозивом. Суниця чудово поєднується з молочними продуктами, тому її часто використовують кондитери для приготування різноманітних солодких страв - йогуртів, сирних десертів, мусів і морозива. З суниці варять джем, варення, роблять желе. Солодкі ягоди входять до складу різноманітних кулінарних рецептів - в якості начинки для тортів і тістечок, млинчиків або солодких вареників. З суничних плодів роблять дуже смачний сік з м'якоттю, додають їх у фруктові компоти і салати. Суницю можна вживати в сушеному вигляді для приготування напоїв. З листя рослини виходить ароматний і цілющий чай.
Коли суничний сезон у розпалі, не втрачай часу: їж ягоди в натуральному вигляді. Що може бути смачніше, ніж суниця з молоком або вершками! А якщо додати ще й мед, то корисною страви і не знайдеш.