* Оселедець слабосолений м'який, ніжний, добре доспілий (атлантичний жирний, тихоокеанський жирний, дунайський, копчений), а також оселедець пряного посолу і маринований вимочувати не слід.
* Сухий, жорсткий солоний оселедець перед вживанням треба вимочити.
Секрети приготування смачної риби
- Тривалість вимочування оселедця залежить від ступеня солоності, величини оселедця і триває від 1 до 48 годин. - Для вимочування оселедця його заливають холодною водою 2-3 л на 1 кг. При цьому температура води не повинна перевищувати 12 °. - Міняти воду слід через кожні 3-4 години. - Добре вимочувати оселедець, і особливо в літній час, в протічній воді. - Оселедець вимочують у нерозділеному вигляді, так як при такому способі жири оселедця у меншій мірі піддаються окисленню. - Якщо солоний оселедець має дуже ніжну м'якоть, замочіть в міцному настої охолодженого чаю. Наявність в чаї дубильних речовин сприяє ущільненню м'язових волокон м'яса риби. Ікру та молочко солоного оселедця вимочують разом з оселедцем. - Старовинний спосіб прискорення процесу вимочування: оселедець розрізають уздовж хребта на 2 половинки і вимочують у свіжому молоці або міцному підсолодженому чаї. - Можна замочити на 1-2 хвилини в невеликій кількості гарячої води. Оселедець розм'якшиться і стане ніжніше на смак.
Салаку, кільку, хамсу, тюльку пряного посолу і мариновану НЕ вимочують. Немає необхідності мити і звільняти від прянощів рибу пряного посолу.
Не забувайте!
* Риба відноситься до числа продуктів, які швидко псуються. * Рибні страви з овочами треба готувати безпосередньо перед подачею до столу. * Рибні салати та вінегрети можна залишати в холодильнику не більше ніж на 12 годин. А зберігати їх без холоду дозволяється не більше 6 годин з моменту приготування, але тільки в незаправленому вигляді. * За законами кулінарії, в рибні страви прянощів слід додавати більше, ніж у м'ясні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому діти не сплять ночами?
Стать майбутньої дитини можна вирахувати за іменами батьків
Легендарний вафельний торт буде ще смачнішим з цим рецептом (відео)
Вареники по-полтавськи - наче пухкі хмаринки з начинкою