Неможливо повністю зняти больовий синдром за допомогою відпочинку і ліків. Про інфаркті міокарда слід пам'ятати і при появі виражених болей в грудній клітці при стресі і фізичного навантаження навіть у досить молодих людей.
Напади стенокардії також призводять до появи болю, що відчувається як при інфаркті міокарда, однак це інше захворювання. Більшість нападів стенокардії триває приблизно 15 хвилин. Печія може викликати почуття пекучого болю за грудиною. Фізичні вправи, падіння, кашель можуть призводити до хворобливого перенапруження м'язів і інших тканин грудної стінки. У цьому випадку біль посилюється при натисканні на хвору ділянку.
Тривожний стан, паніка можуть включати себе симптоми з боку органів грудної клітки наприклад тахікардію (часті, сильні і неритмічні удари серця), поверхневе дихання. До інших симптомів тривожного стану відносяться занепокоєння, страх задухи, страх смерті.
Виразкова хвороба і захворювання жовчного міхура також викликають болі, які можуть поширюватися на грудну клітку. Емболія легеневої артерії це наявність тромбу в артерії, що йде від серця до легень. До факторів ризику тромбоемболії легеневої артерії відносяться хірургічні втручання за останні 6 тижнів, носіння гіпсових пов'язок, тривале сидіння в літаках, автомобілях, стан, що обмежує рухливість. Симптоми тромбоемболії включають раптовий переривчастий подих, раптовий біль в грудній клітці, яка стає все сильніше при диханні, і іноді кашель з кров'ю.
Потрібна негайна медична допомога, якщо є :
- Біль в грудній клітці, втрата свідомості або напад кашлю після фізичних вправ;
- Пекучий біль або тиск в грудній клітці, яка поширюється на плече, спину, шию і нижню щелепу;
- Біль в грудній клітці тривалістю більше 15 хв, що не полегшується після відпочинку;
- Біль і відчуття здавлення грудної клітини в поєднанні з нестабільним або прискореним серцевим ритмом, поверхневим диханням, нудотою або блювотою, підвищеним потовиділенням, запамороченням, занепокоєнням або непритомністю;
- Раптові сильні болі в грудях і переривчастий подих або кашель з кров'ю.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ТОП-3 маски для волосся з гарбузаОбов'язково слід звернутися до лікаря, якщо є :
- Біль, що відчувається як печія, але при якій не допомагають безрецептурні лікарські засоби, що зменшують печію;
- Біль в грудній клітці після прийому їжі, що вимагає регулярного прийому антацидів.