Співробітники Центру біомедичних досліджень Пеннінгтона (США) провели дворічне дослідження, в ході якого запропонували учасникам експерименту скоротити кількість споживаних калорій на 14%. На думку вчених, за цей час жирові клітини були перепрограмовані, що допомогло організму нормалізувати процес вироблення енергії.
— Також змінилася реакція організму на запалення та потенційно збільшила тривалість життя, — зазначив керівник дослідження, професор фізіології Ерік Рауссін, передає PoradnikZdrowie.pl.
Дослідники пояснюють це тим, що внаслідок зменшення калорій в організмі добровольців збільшилася кількість Т-клітин, основних компонентів імунної системи, які сприяють продовженню життя. З віком розмір вилочкової залози, що відповідає за виробництво Т-клітин, зменшується. Це ускладнює захист організму від певних видів раку та інфекцій. Обмеження калорійності допомагає обмежити скорочення вилочкової залози та сприяє збільшенню Т-клітин.
Проведені ранні дослідження на гризунах показали, що зменшення калорій на 40% продовжує життя ссавців. Тепер експериментальним шляхом вдалося встановити, що такий простий спосіб терапії здатний подарувати багато додаткових років здорового життя та людей.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен