* Айсберг.
Ім'я своє отримав за спосіб зберігання під час доставки - каліфорнійські фермери, які постачали салат споживачам, обсипали його з усіх сторін товченим льодом.
Листя блідо-зелені, іноді білі, дуже соковиті, хрусткі, з дрібнозубчастими краями. Термін зберігання - до 3 тижнів в холодильнику.
Айсберг багатий фолієвою кислотою, регулює обмін речовин, роботу нервової системи і мозку. Корисний при ожирінні, діабеті, відкладеннях солей, низькому гемоглобіні. Смак трохи солодкуватий, ідеальна салатна основа.
* Радіккіо (радіччіо)
На початку дозрівання він нагадує білокачанну капусту, але з настанням холодних осінніх ночей листя радіккіо стають пурпуровими і в смаку з'являється легка гірчинка.
Смак листя - гіркий, пряний, при термічній обробці пом'якшується (запікають на грилі).
Ідеально на дві третини радіккіо покласти одну третину айсберга. Тоді виходить не нудотно і не кисло.
* Рукола.
Містить в 100 грамах трави до 15 мг вітаміну C, до 1,8 мг - вітаміну A, до 48 мг - вітаміну B9. Багата мікроелементами: калієм (до 220 мг), кальцієм (до 77 мг), магній (до 40 мг), йодом (до 8 мкг), залізом (до 0,6 мг).
Володіє лактогонние, а також сечогінну, антибактеріальну дію, стимулює роботу шлунково-кишкового тракту. Вважається, що рукколу корисно їсти в цілях профілактики онкологічних захворювань.
Рукола чудово поєднується з середземноморськими продуктами - моцарелою, помідорами чері, оливковою олією і бальзамічним оцтом.
Нагадаємо, раніше редакція "Здоров'я" повідомляла про ТОП-3 рецепти літніх салатів