Правильне співвідношення При складанні раціону, потрібно правильно розподіляти співвідношення продуктів: 2/3 має припадати на рослинні продукти і тільки 1/3 - на тваринний білок.
Контроль ваги Ожиріння збільшує ризик розвитку раку нирок, товстої кишки, стравоходу. Для контролю ваги вживайте овочі та фрукти. Більше вітамінів містять сезонні овочі та фрукти, що не піддаються довгому зберіганню і транспортуванню.
Гасити і парити Спосіб приготування їжі грає не останню роль у попередженні раку. Жарка, приготування на грилі і відкритому вогні при високій температурі призводить до утворення в стравах канцерогенів, що підвищують ризик розвитку раку. Тому для збереження користі продуктів потрібно їх варити, тушкувати або готувати на пару. Так на вашому столі виявляться виключно корисні страви.
Обмеження алкоголю Вживання алкоголю підвищує ризик розвитку раку порожнини рота, глотки, гортані, стравоходу, печінки, товстої, прямої кишки, а також молочної залози. Для профілактики раку та інших захворювань допустимо вживання сухого червоного або білого вина, але тільки в розумних межах: не більше одного келиха в день для жінок і двох келихів - для чоловіків.
Вживання води Питна вода здатна знизити ризик розвитку раку сечового міхура. Її дія дуже проста: чим більше води, тим нижче концентрація канцерогенів в сечі і коротше час контакту цих шкідливих речовин з клітинами слизової оболонки сечового міхура.
Відмова від копченостей Копчені продукти, м'ясні напівфабрикати і все перероблене м'ясо крім великої кількості солі містять ще й шкідливі нітрозаміни, які збільшують ризик розвитку колоректального раку і раку шлунка. Таким продуктам, як ковбаси, сосиски, шинка і т. д., не місце на столі.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
7 ознак, що дитина не висипається
Що не можна забороняти дітям?
Салат з крабовими паличками, сиром і помідорами
Класичний чізкейк з мандаринами: зможе приготувати кожен