Вітаміни групи В. Його призначення – перетворювати вуглеводи в їжу для мозку. Нестача
вітаміну В1 може викликати втому, депресію і спровокувати безсоння.
Вітамін 3 або ніацин. Ще одна назва цього вітаміну – нікотинова кислота. Цей вітамін не тільки сприяє поліпшенню пам'яті, його вживання – це надійна профілактика інсульту, оскільки він сприяє зниженню вмісту холестерину. Але зловживати не варто передозування може викликати захворювання печінки.
Вітамін В6 або піридоксин. Він потрібний для синтезу нейромедіаторів мозку.
Вітамін В12. Цей вітамін безпосередній учасник синтезу ацетилхоліну – і він просто необхідний для хорошої пам'яті. в рибі, Фолієва кислота. Зараз всім вагітним жінкам обов'язково призначають прийом цього препарату, оскільки він здатний запобігти ризик можливих дефектів головного та спинного мозку у дітей. Але фолієва кислота потрібна людині не тільки в материнській утробі – її достатня кількість гарантує не тільки добре діючу пам'ять, значно поліпшується здатність сконцентруватися на потрібному предметі. А ось нестача фолієвої кислоти в організмі може відгукнутися депресивним станом і підвищеною тривожністю.
Білки містять
амінокислоти — корисні не тільки для пам'яті, але і для нервової системи в цілому моно - і полісахариди, мінеральні речовини, ну, і, звичайно, вітаміни, які містяться в овочах і фруктах дуже потрібні для повноцінної роботи мозку. Вживати рекомендується щодня.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які вітаміни врятують вас від зморшокМагній, цинк, залізо– самі корисні мікроелементи для нашої пам'яті. Завдяки їм збільшується здатність до концентрації уваги, а попутно поліпшується стан нервової системи.
Глюкозу, яка дає клітинам мозку енергію, корисно «брати» з меду – він не тільки зміцнює пам'ять, але і відмінно бореться з тривожними станами. До речі, незважаючи на те, що наш мозок складає лише 2% від усієї маси тіла, енергії йому потрібно багато – в середньому 20%. Тому крім меду забезпечте свій організм овочами-фруктами, сухофруктами, злаковими, картоплею.
Антиоксиданти і карнозінова кислота, яка розширює церебральні судинні тканини, містяться в розмарині. Проведені дослідження довели, що запах цієї трави стимулює нашу пам'ять до активної роботи.