Лікар-ендокринолог пояснила, до чого можуть привести тренування на голодний шлунок
Ендокринолог розповіла, в чому шкода «голодних тренувань»
Від мрії до реальності
Мріючи про струнке гарне тіло, багато людей в першу чергу прагнуть придбати абонемент в спортзал. Вони вважають, що тільки тривалих тренувань цілком достатньо, щоб наблизитися до заповітної мрії. Однак це не зовсім так.
Забуваючи про правильний режим дня, важливості дотримання балансу між харчуванням і спортом, можна проблему не тільки не вирішити, але й посилити її. Детальніше про наслідки неправильного ставлення до тренувань розповіла лікар-ендокринолог Зухра Павлова. За її словами, якщо людина вважає за краще відвідувати спортзал на голодний шлунок, то вона ризикує отримати серйозні м'язові травми і загострити проблеми з серцем.
Сніданок спортсмена
Як зазначила Павлова, корисними для здоров'я і результативними можуть стати тільки короткі «голодні» заняття, спрямовані на розтяжку або нормалізацію дихання. Тобто відразу після пробудження відправлятися в спортзал і давати відчутне навантаження на м'язи не варто.
На думку ендокринолога, починати заняття спортом найкраще через годину-півтори після повноцінного сніданку. Який при цьому зовсім не повинен бути «маленькою подобою обіду».
Кращим варіантом сніданку для спортсмена буде поєднання білків, жирів і вуглеводів. Тобто в тарілці можуть бути яйця, сир, сухофрукти або овочі, багаті корисними речовинами.
Чому «голодні тренування» небезпечні?
Як зазначає ендокринолог, такі заняття значно збільшують навантаження на серце і м'язи. Через нестачу глюкози в крові, останні починають «горіти» при активних заняттях спортом. Тобто зменшується не жир, а саме м'язова маса. Такий результат, звичайно, нікого не влаштує.
Щоб тренування пішли на користь організму, їх слід перенести на другу половину дня. І обов'язково за півтори-дві години до них слід обідати.
Якщо ж організм вимагає занять і вранці, то краще спробувати робити дихальні вправи або повільні - на розтяжку.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
5 причин порушення апетиту у дітей
5 ознак того, що дитина стане успішною, попри погані оцінки в школі