У комахах міститься хітин та інші волокна, які, ймовірно, сприяють зростанню корисних бактерій і знижують хронічне запалення.
Дослідники з Колорадського і Вісконсинського університетів знайшли 20 добровольців від 20 до 48 років, які не вживали пробіотиків. Два тижні учасники експерименту додавали по 25 г порошку з сушених цвіркунів в сніданок - молочний шейк і кекси. Потім дослідники зробили перерву на два тижні - і повторили курс.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Суші: смачний делікатес чи шкода для здоров'яЗ'ясувалося, що після вживання порошку у добровольців приблизно в 5,7 разів зросла кількість бактерій-пробіотиків Bifidobacterium animalis, а в плазмі крові зменшився рівень фактора некрозу пухлини - білка-маркера системного запалення. У той же час, кількість інших пробіотиків впала, зокрема, молочнокислих бактерій Lactobacillus reuteri стало втричі менше.
За словами вчених, потрібні тривалі дослідження з більшою кількість учасників, щоб визначити, які речовини в цвіркунах призводять до зміни кишкової мікрофлори.